کد خبر: 87659 A

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان:

درگذشته ورزشکاران برای مربیان و پیشکسوتان خود احترام قائل بودند و شاگرد خیلی مایل بود شاگردی کند، اما از زمانی که پول وارد ورزش شد، این بخش کوچک فرهنگ از بین رفت.

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اینکه شاخص‌های فرهنگی مطابق جامعه حاضر نیست، اعلام کرد: کار فرهنگی، کاری نیست که با یک فیلم یا یک همایش بتوان آن را در بین افراد جامعه ترویج داد، بلکه جامعه باید آماده شود تا غنای فرهنگی نهادینه شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمدرضا محمدجواهری در جلسه هم‌اندیشی روسا و نایب رئیسان هیات‌های ورزشی استان افزود: امیدوارم خروجی این نشست مفید باشد و سطح فرهنگی در ورزش ارتقاء یابد، ما در بخش فرهنگی خیلی کار داریم و از نظر اعتباری نیز توجه عمیقی به فرهنگ نشده است.

وی یادآور شد: درگذشته ورزشکاران برای مربیان و پیشکسوتان خود احترام قائل بودند و شاگرد خیلی مایل بود شاگردی کند، اما از زمانیکه پول وارد ورزش شد این بخش کوچک فرهنگ از بین رفت و من به عنوان متولی ورزش استان نمی‌پذیرم که ورزشکاران به مربی و یا پیشکسوت خود بی‌احترامی کند و با او برخورد جدی می‌کنیم. در این اواخر موضوعی پیش آمد که ملی‌پوش ما به پیشکسوتی بی‌احترامی کرد و با فدراسیون مربوطه در میان گذاشتیم و با او برخورد شد.

محمدجواهری به ورزشکار توصیه کرد قبل از اینکه قهرمان باشند، پهلوان باشند و منش پهلوانی را در دستور کار خود قرار دهند و به ارزش‌های دینی، اسلامی و کشور خود احترام بگذارند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: همایش فرهنگی مربیان ورزش استان روز بیستم شهریورماه برگزار می‌شود که دو نفر از معاونین وزیر ورزش و جوانان در این همایش حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: شاکله معاونت فرهنگی و امور جوانان در وزارتخانه منفک است، اما در استان‌ها با هم تلفیق است، در وزارتخانه یک معاونت فرهنگی تربیتی است که به امور فرهنگی ورزشکاران می‌پردازد و یک امور ساماندهی که‌‌ همان سازمان جوانان سابق است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر