کد خبر: 88465 A

استاندار اصفهان در همایش شهرداران استان تاکید کرد:

شهرداران باید مسائل زیست محیطی و خشكسالی را به عنوان دو چالش بزرگ استان مرتباً پیگیری و در جهت حل آن بالاخص در زمینه صرفه جویی تلاش کنند.

ایلنا: علیرضا ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان در همایش شهرداران استان که به مناسبت هفته نکوداشت شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان برگزار شد، ‌ عمده‌ترین موضوع استان را مباحث زیست محیطی مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان،استاندار اصفهان افزود: شهرداران به عنوان رکن اصلی مسائل زیست محیطی باید به آن توجه ویژه نموده و با همکاری درصدد حل این مسائل تلاش کنند.

 وی افزود: مسائل زیست محیطی و بحران آب به عنوان اولویت‌های استان مطرح است و با وجود شرایط بحرانی از نظر خشکسالی شهرداران در مدیریت خود نمره قابل قبولی کسب نموده‌اند اما لازم است همچنان تلاش بیشتری داشته باشند.

ذاکر اصفهانی تصریح کرد: با توجه به افزایش دما، بسیاری از استان‌ها از جمله اصفهان با مسائلی مواجه شده‌اند که برای گذر از این برهه مسئله صرفه جویی در مصرف آب، برق و انرژی در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه آب شرب استان در درجه اول اولویت قرار دارد، یادآور شد: رضایت نسبی کاربران آب در این شرایط نشان دهنده مدیریت مناسب مسئله است.

استاندار اصفهان با اشاره به پیشرفت مناسب طرح‌های آبی استان، اذعان داشت: طرح آبیاری و توسعه فضای سبز استان با پساب در حال حاضر اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و مردم باید صرفه جویی را سرلوحه قرار دهند، افزود: خوشبختانه عملیات آبرسانی به روستا‌ها و نقاط دچار مشکل به خوبی صورت می‌پذیرد.

ذاکر اصفهانی خاطر نشان کرد: شهرداران پرداختن به مقوله صنعت گردشگری و صنایع دستی به عنوان صنعت پاک و درآمدزا را در کنار مباحث فرهنگی همواره در دستور کار داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه موضوع جسارت در مدیریت در شهرداران استان به خوبی مشهود است، ادامه داد: این جسارت و توان، لازمهٔ موفقیت در مدیریت شهر است و این مسئله به همراه رقابتی که بین شهرداران استان وجود دارد در توسعه شهر مؤثر واقع خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر