کد خبر: 9156 A

در این مدت که به اصفهان آمده‌ام، از تعداد تماشاگران تئاترهای اصفهان ناراضی و دنبال پاسخ این پرسش بوده‌ام که چرا از تئاترهای اصفهانی که برخی بسیار ارزشمند هستند و حرفی برای گفتن دارند، استقبال نمی‌شود.

 ایلنا - اصفهان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به وجود ۴۰ سالن مناسب برای اجرای تا‌تر در اصفهان گفت: در حال حاضرفقط از ۶ سالن استفاده می‌شود و بقیه آن‌ها متروکه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود شالویی در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تئا‌تر استان اصفهان که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، افزود: در مدتی که به اصفهان آمده‌ام از تعداد تماشاگران تئاترهای اصفهان راضی نبوده و دنبال پاسخ این پرسش هستم که چرا از تئاترهای اصفهانی که برخی بسیار ارزشمند هستند و حرفی برای گفتن دارند، استقبال نمی‌شود.

وی با اشاره به استقبال بی‌سابقه از جشنواره تا‌تر اصفهان گفت: این استقبال را به فال نیک می‌گیرم تا با استفاده از فرصت‌های مناسب و تبلیغات مناسب، به تئا‌تر اصفهان جان تازه‌ای ببخشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اصفهان از تصویب اعتبار برای بازسازی مجموعه تالار اصفهان خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی این مجموعه که سال‌ها ناتمام مانده بود، تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.

اصالت والای تئا‌تر در جمهوری اسلامی

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با فرستادن پیامی به آیین اختتامیه جشنواره تاترا صفهان، گفت: جلوه‌گری نمادی از نمایش است و نمایش زیبا‌ترین بخش جلوه‌گری است و جهان نیز صحنه نمایش زیبایی‌های خداوند است.

سید محمد حسینی با تاکید بر اینکه هیچ یک از اجسام به خودی خود اصالت ندارد، مگر اینکه به حقیقت هستی پیوست یابد و به ارادت سر بر ساحت کمال مطلق بسابد، اظهار داشت: هنرمند در این نظام مقدس از پشتوانه این تکلیف نشانه‌ها دارد که به قول شیخ اجل «که باده بر تو حلال است و آب بی‌تو حرام!»

وی با اشاره به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب از این پدیده، افزود: تئا‌تر در جمهوری اسلامی، اصالت والای خود را در میان درد‌ها و بازگویی قصه مظلومیت بشریت دربند، می‌یابد و اگر نگاه هنرمند به دروازه‌هایی چنین مبارک دوخته شود، کلید آن را به یمن قداست چشم‌ها در معرض دید او قرار می‌دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کاروانی به راه می‌افتد که اگر مبدأ آن به التیام زخم زلزله در آذربایجان شرقی است مقصدش اعتلای تئا‌تر استانی است، از دست اندرکاران و مبتکران این حرکت پویا سپاسگزارم و امیدوارم تا مقصد متعالی با چگالی عشق و ایمان قوه محرکه این کاروان باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر