کد خبر: 91865 A

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خبر داد:

از سال ۸۴ تا سال ۹۱، میزان تولید شیر در استان ۴/۷ برابر، تولید گوشت مرغ ۸/۱ برابر، تولید گوشت قرمز ۱/۴ برابر و تولیدات باغی ۲/۴ برابر شده است.

ایلنا: معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری اصفهان از رشد ۷۵ درصدی میزان اشتغالزایی مستقیم تعاونی‌های اصفهان خبر داد و گفت: این آمار در هشت سال گذشته از ۴۵ هزار و ۸۸۴ نفر به ۸۰هزار و ۲۶۶ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا همدانیان با اشاره به افزایش ۷۴درصدی میزان سرمایه گذاری تعاونی‌های این استان در دولت‌های نهم و دهم، تصریح کرد: سرمایه گذاری مذکور در سال ۸۴ معادل دوهزار و ۶۷۱ میلیارد ریال بود و در پایان سال گذشته به چهار هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال رسید.

وی یادآور شد: تعداد اعضای شرکت‌های تعاونی اصفهان نیز در دولت‌های نهم و دهم افزایش ۲۹۰ درصدی نشان می‌دهد یعنی از ۸۰۴ هزار نفر به بیش از سه میلیون نفر در سطح استان رسیده است، از این تعداد دو میلیون و ۲۹۶ هزار و ۲۷۰ نفر عضو تعاونی‌های سهام عدالت و ۸۴۰ هزار و ۶۵۶ نفر نیز عضو سایر تعاونی‌ها هستند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری اصفهان در باره سایر شاخص‌های تولیدی استان نیز گفت: معادن فعال استان از ۲۲۷ معدن در سال ۸۴ به ۲۶۰ معدن با رشد ۱۵ درصدی در سال ۹۱ افزایش یافته است.

وی رشد استان در دو شاخص تولیدی و کشاورزی در کشور را قابل توجه دانست و اعلام کرد: از سال ۸۴ تا سال ۹۱، میزان تولید شیر در استان ۴/۷ برابر، تولید گوشت مرغ ۸/۱ برابر، تولید گوشت قرمز ۱/۴ برابر و تولیدات باغی ۲/۴ برابر شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر