کد خبر: 9203 A

مسئول مركز مشاوره دانشجویی دانشگاه كاشان، از اجرای طرح پایش سلامت برای دانشجویان جدید ورودی سال 91 مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد توسط این مركز خبر داد.

ایلنا - کاشان: مسئول مركز مشاوره دانشجویی دانشگاه كاشان، از اجرای طرح پایش سلامت برای دانشجویان جدید ورودی سال 91 مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد توسط این مركز خبر داد.

به گزارش خبرنگارایلنا در  کاشان،سید حسین حسینی، هدف از اجرای این طرح را پایش و غربال دانشجویان و به دست آوردن سیمایی از وضعیت سلامت روانی و جسمی دانشجویان ذكر كرد و افزود: نتایج آن كمك موثری به برنامه ریزی های بهداشتی و مشاوره ای دانشجویان خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه، این طرح در دو بخش سلامت روان شناختی و سلامت جسمانی اجرا می شود اظهار داشت: در بخش سلامت روان دانشجویان به لحاظ وضعیت روان شناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتر داشته باشند از آنها دعوت می شود به مركز مشاوره دانشگاه مراجعه و خدمات لازم را دریافت كنند.

به گفته وی، در بخش سلامت جسم نیز، در رابطه با سبك زندگی سالم، همچون عادت های غذایی، رعایت بهداشت فردی و سابقه فرد یا اعضای خانواده دانشجو مورد سوال قرار می گیرد و پزشك عمومی علاوه بر انجام آزمایش های قد، وزن، فشارخون و بینایی سنجی از دانشجو معاینه جسمی به عمل می آورد.

حسینی خاطر نشان كرد: پس از انجام معاینه عمومی در صورت مشاهده مشكلات جسمی دانشجویان، برای انجام معاینه عمومی در صورت مشكلات جسمی برای انجام معاینات و درمان های بیشتر به مركز مشاوره دعوت خواهد شد.

طرح كارنامه سلامت دانشجویان مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد ورودی 91 دانشگاه از روز شنبه هفته جاری شروع و به مدت یك ماه توسط مركز مشاوره دانشجویی دانشگاه اجرا می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر