کد خبر: 9226 A

تحقق سهم ۷۵ درصدی حمل و نقل عمومی و تامین زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی نیازمند کمک‌های ملی است.

ایلنا - اصفهان: شهردار اصفهان  گفت: قرار بود تراموا در سال ۹۱ در اصفهان راه اندازی شود اما با آغاز تحریم‌ها علیه ایران در زمینه گشایش اعتبار با مشکل روبرو شدیم و محدودیت‌ها بهره برداری از تراموا را به تاخیر انداخت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید مرتضی سقاییان‌نژاد با اعلام این مطلب گفت: برای راه اندازی تراموا، مسیری زیر پل امام خمینی پیش بینی و ۴ خط دیگر در شهر نیز گردیده شده، اماآغاز تحریم‌ها و مشکلات گشایش اعتبار، این پروژه را به تاخیر انداخت.

با اشاره به تلاش شهرداری برای راه اندازی فاز نخست مترو (۱۱ کیلومتر) تا پایان سال، افزود: مشکلات ایجاد شده، راه اندازی فاز اول مترو را نیز به تاخیر انداخته است.

وی اعتبار لازم برای بهره برداری از فاز نخست مترو تا پایان سال را ترزیق ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و تصریح کرد: اگر وعده‌ها تحقق پیدا کند، فاز اول مترو راه اندازی می‌شود و اگرنه با مشکل روبرو می‌شویم.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۱۱ میلیارد تومان از دولت دریافت کرده‌ایم و ۲۰ میلیارد تومان نیز شهرداری به صورت نقدی تامین کرده است.

وی خواستار تحقق بودجه ۲ میلیون دلاری که از صندوق توسعه کشور به مترو کلانشهر‌ها اختصاص یافته، شد و گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت به فروش برسد که در صورت تحقق آن‌ها فاز اول خط یک به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به نقش ۷۵ درصدی حمل و نقل عمومی در برنامه چهارم توسعه کشور ادامه داد: تحقق سهم ۷۵ درصدی حمل و نقل عمومی و تامین زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی نیازمند کمک‌های ملی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر