کد خبر: 93792 A

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری:

واگذاری معادنی که در محدودهٔ زیست محیطی استان قرار دارد خلاف قانون است و در این زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری از سلامت شهروندان و مسائل زیست محیطی مهم‌تر نیست.

ایلنا: معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری اصفهان با تاکید بر لزوم بر جابجایی معادن آلاینده از شرق اصفهان، گفت: متأسفانه به دلیل بی‌توجهی برخی از دستگاه‌های مسئول، در شرق فرودگاه اصفهان و منطقهٔ فساران و سایر نقاط، وضعیت زیست محیطی به مخاطره افتاده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا همدانیان در نشست کارگروه معدن استان اعلام کرد: خروج معادن آلاینده در شرق اصفهان از مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعهٔ استان است و باید اجرایی شود.

وی انتقال معادن گچ و آجرپزی‌های سنتی را در راستای همین مصوبه دانست و ادامه داد: سلامتی مردم را نمی‌توان با تخلف چند کارگاه به مخاطره انداخت.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری با انتقاد از بی‌توجهی برخی از دستگاه‌های مسئول در زمینه محیط زیست، افزود: این مشکلات در شرق فرودگاه اصفهان و منطقهٔ فساران و نقاط دیگر، وضعیت زیست محیطی را به مخاطره انداخته است.

وی با اشاره به اینکه قوانین دست و پاگیر و گاهی غیرکار‌شناسانه اختیارات را از استان‌ها سلب کرده است، گفت: این قوانین به صورت متمرکز اجرا می‌شود که باید هر چه زود‌تر با توجه به اقلیم هر استان و منطقه تغییر یابد از جمله، واگذاری معادنی که در محدودهٔ زیست محیطی استان قرار دارد خلاف قانون است و در این زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری از سلامت شهروندان و مسائل زیست محیطی مهم‌تر نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر