کد خبر: 9896 A

سرانه پستی هر اصفهانی ۹/۶ بسته پستی است / اصفهانی‌ها تا نیمه سال ۹۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداختند/ تورم ۱۸ درصدی مطلوب نیست.

اصفهان – ایلنا: صرف نظر از دو محدودیت سرمایه در گردش و نقدینگی، شرایط تولید در کشور و استان اصفهان بسیار مناسب است چنان که هیچ کالایی در صنوف مختلف نیست که تولید شود و روی دست تولید کننده بماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون برنامه‌ریزی استانداری اصفهان در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پست استان که بعدازظهر شنبه برگزار شد، با اعلام این مطلب، گفت: نرخ تورم در سه ماه دوم امسال از ۱۹. ۲ به ۱۸ درصد کاهش یافته اما هنوز، این آمار مطلوب نیست.

علیرضا همدانیان با اشاره به هدف گذاری جمع آوری ۲ هزار میلیارد تومان مالیات تا پایان سال، افزود: این هدف گذاری برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها انجام شده و در شش ماهه نخست سال، ۹۰۰ میلیارد تومان از این رقم محقق شده است.

وی درخصوص مشکلات بوجود آمده در بازار ارز کشور گفت: این تحریم‌های اقتصادی، در هیچ مقطع زمانی برای ایران سابقه نداشته و اگر این فشار‌ها بر بسیاری دیگر از کشورهای دنیا اعمال می‌شد، آن‌ها دچار فروپاشی می‌شدند.

معاون برنامه ریزی استانداری از ارسال ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مرسوله پستی از اصفهان به استان‌های دیگر و ۲۶ میلیون مرسوله در داخل استان خبر داد و اظهار داشت: همچنین در سال گذشته ۲۴۰ هزار مرسوله از خارج از کشور به این استان ارسال و ۳۷ هزار مرسوله از این استان به خارج کشور فرستاده شده است.

وی سرانه پستی هر اصفهانی را ۶. ۹ مرسوله اعلام کرد و ادامه داد: هر کارمند پست با جابجایی این بسته‌ها، ۳ هزار سفر را در طول سال حذف می‌کند.

توزیع ۸۱۰ میلیون بسته پستی در کشور

در ادامه، مدیر عامل شرکت پست ایران از جابه جایی و توزیع ۸۱۰ می‌لون بسته پستی در سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد مرسولات پستی توزیع شده در کشور در مقایسه با سایر کشور‌ها، قابل توجه نیست.

محمد حسن کرباسیان هوشمندسازی فرایندهای پستی، گسترش خدمات الکترونیکی پستی و بازاریابی را از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت پست اعلام کرد و اظهار داشت: از آنجا که امور پستی را نمی‌توان روزانه و هم‌زمان انجام داد، این شرکت شاخص‌های خود را طی دو سال گذشته در چهار بخش مراکز استانی، شهرستان‌ها، ستادی و شرکت‌های زیرمجموعه برنامه‌ریزی کرده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۶ هزار نفر در شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام شاخص‌های بین‌المللی شرکت پست ایران بین ۹۵ تا ۱۰۰ درصد اجرا شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر