کد خبر: 9921 A

فعالیت بومی سازی در فولاد مبارکه از زمان ساخت شروع شده و درزمان بهره برداری، به صورت خودجوش در همه قسمت‌ها توسط کارکنان شرکت و از طریق برگزاری نمایشگاه قطعات یدکی مورد نیاز و قرارداد با شرکت‌های توانمند داخلی و...، نیازهای فولاد مبارکه در این زمینه برآورده شده است.

اصفهان – ایلنا: مدیر دفتر فنی نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه، بومی سازی را یکی از پررنگ‌ترین ارزشهای مطرح شده و ابزاری نیرومند در جهت قطع وابستگی، کاهش هزینه‌ها و تداوم رشد و توسعه صنعت دانست و گفت: به منظور حضور مداوم در بازارهای داخلی و خارجی و ارتقاء در کیفیت، این فن آوری و رعایت مسئولیتهای اجتماعی در صنعت کشور است که همه ما رابه حرکت در جهت یادگیری، نوآوری، مشارکت سازمانی، بومی سازی و خود کفایی سوق می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین فولاد ساز کشور و خاورمیانه پرچمدار بومی سازی صنعت فولاد در جمهوری اسلامی ایران نیز هست شرکتی که اکنون علی رغم همه تحریم‌ها وفشار‌ها، در سایه برنامه‌ریزیهای مناسب مدیریتی و تلاش بدون وقفه جهادگرانش در خطوط تولید وتعمیرات توانسته است بسیاری از تجهیزات اساسی و استراتژیک خود را با همکاری سازندگان داخلی قطعات در کشور بومی سازی کند. بدون شک اهمیت دست‌یابی به دانش فنی ساخت هریک از قطعات بومی سازی شده اگر مهم‌تر از صرفه جویی در مبالغ ارزی و ریالی آن نباشد، کمتر نیست چرا که به افزایش اقتدار و سربلندی ایران اسلامی خواهد انجامید.

محمد رجایی مدیر دفتر فنی نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه در تعریف بومی سازی گفت: بومی سازی، شامل برنامه‌ریزی، مهندسی، ساخت و کنترل کیفیت بر روی یک قلم کالاست که باعث ساخت داخل یا تامین از تولیدات داخلی تجهیز یا قطعه با حفظ کیفیت آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته در شرکت فولاد مبارکه، نشان دهنده وجود نوعی پتانسیل داخلی در نواحی مختلف تولیدی و پشتیبانی است، اظهار داشت: با ارائه یک راهکار مشخص، می‌توان فرآیند بومی سازی را به شکل ساختار یافته و نظاممند در سطح شر کت جاری ساخت.

مدیر دفتر فنی نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه از تشکیل کمیته‌های بومی سازی در تمام نواحی تولیدی و پشتیبانی به منظور استفاده از پتانسیل‌های موجود، با مشارکت پرسنل با تجربه آن ناحیه خبر داد و افزود: ایجاد ساختار بومی سازی در مدیریت دفتر فنی نگهداری و تعمیرات مشتمل بر برنامه ریزی بومی‌سازی، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد و کنترل کیفیت بومی سازی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به تاریخچه تحولات مدیریت بومی سازی در فولاد مبارکه تصریح کرد: فعالیت بومی سازی در شرکت فولاد مبارکه از زمان ساخت شروع شده و درزمان بهره برداری، به صورت خودجوش در همه قسمت‌ها توسط کارکنان شرکت و از طریق برگزاری نمایشگاه قطعات یدکی مورد نیاز و قرارداد با شرکت‌های توانمند داخلی و...، نیازهای فولاد مبارکه در این زمینه برآورده شده است.

رجایی با توجه به چشم انداز کشور در سال ۱۴۰۴ برای تولید فولاد و حفظ سهم ۴۷ درصدی فولاد مبارکه، حرکت در راستای بومی‌سازی را ضروری دانست و گفت: امیدواریم از طریق ظرفیت سازی و افزایش پتانسیل‌های طراحی و ساخت داخل، کاهش هزینه‌ها، تضمین تولید و همچنین با تلاش وکوشش همه همکاران و متخصصان کشورمان در این مسیر بتوانیم یک صنعت بالنده و بومی در سطح کشور محقق سازیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر