کد خبر: 99535 A

یک بازیگر تئاتر در اصفهان:

خصوصی شدن مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان راه رفیق‌بازی را در تئاتر بست و این مهم‌ترین اتفاق از ابتدای سال تاکنون است.

ایلنا: یک بازیگر تئا‌تر اصفهانی گفت: خصوصی شدن مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان راه رفیق بازی را در تئا‌تر بست و این مهم‌ترین اتفاق از ابتدای سال تاکنون است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مرتضی ریحانی در تشریح این موضوع گفت: طی این سال‌ها مجتمع فرشچیان گرچه به ظاهر قرار بود برای اهالی تئا‌تر باشد، ولی برای همه تئاتری‌ها نبود و صرفا عده خاصی می‌توانستند به اجرا در فرشچیان برسند و همین مسئله این مجموعه مهم را به عنوان یک پتانسیل از دست رفته برای همه معرفی کرده بود.

وی ادامه داد: با تغییرات مدیریتی که در بدنه این مجموعه از ابتدای سال تاکنون رخ داد می‌بینیم که فرشچیان می‌تواند در اختیار همه گروه‌های تئاتری باشد و نه عده‌ای خاص برای کارهایی خاص.

ریحانی با ابراز خرسندی از حضور بخش خصوصی در این زمینه اظهار داشت: بخش خصوصی که دغدغه فرهنگی داشته باشد می‌تواند گره گشای مشکلات تئا‌تر و باز کننده گره‌های کور این هنر در اصفهان باشد، چرا که هم نگاه هنری دارد و هم نگرش اقتصادی و تلفیق این دو می‌تواند گیشه‌های کم رونق و راکد تئا‌تر اصفهان را که در ادارات زمینگیر شده، رونق دوباره بخشد.

کارگردان نمایش رویای پدربزرگ در ادامه عدم هماهنگی بین گروه‌های تئاتری و برخی اعمال سلیقه‌ها توسط نهادهای صادر کننده مجوز را یکی از آفت‌های بزرگ نمایش اصفهان دانست.

ریحانی همچنین بیان داشت: مخاطب اصفهانی و نسلی که بزرگانی چون «ارحام صدر» را بر پرده نمایش دیده بود، هنوز هم زنده است و حیات دارد، ولی به سالن‌ها نمی‌آید، چرا که بسیاری از تئاتری‌ها با خاص کردن نمایش‌ها و یا به اسم مخاطب خاص کارهایی را روی صحنه می‌برند که شاید خودشان هم ازآن‌ها چیزی سر در نمی‌آورند. همین ندانستن‌ها هم مخاطبان را فراری داده و تعریف هنر مردمی و نمایش‌های عامه‌پسند را ذبح کرده و هم سلیقه بازبین‌ها را دچار تردید کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر