کد خبر: 99538 A

از 7 تا 9 شهریورماه برگزار می‌شود؛

با توجه به استقبال و درخواست‌هایی که بعد از مراسم شب‌های شیدایی از برنامه‌های گروه ناسوت شد، تصمصم گرفتیم این حس و ارتباط دیرین را با مخاطبان و همشهریان اصفهانی حفظ کنیم.

ایلنا: گروه موسیقی ناسوت طی روزهای ۷، ۸ و ۹ در مجتمع فرهنگی و هنری فرشچیان کنسرت برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سرپرست این گروه با اعلام این خبر افزود: با توجه به استقبال و درخواست‌هایی که بعد از مراسم شب‌های شیدایی از برنامه‌های گروه ناسوت شد، تصمصم گرفتیم این حس و ارتباط دیرین را با مخاطبان و همشهریان اصفهانی حفظ کنیم.

محسن طاهر‌زاده در خصوص این سری برنامه‌ها در فرشچیان بیان داشت: در این برنامه سعی شده اجرای موسیقی به صورت فستیوالی باشد تا تنوع ساز‌ها و نوازنده‌ها شکلی مهیج به کلیت کار بدهد.

وی دلیل این تنوع را تجربیاتی دانست که طی این سال‌ها در اجرای زنده برای مردم اصفهان کسب کرده است.

طاهر‌زاده افزود: مردم اصفهان به ذات مردمی شاد و با روحیه هستند که دوست دارند به کمترین بهانه‌ای شادی کنند، ولی در عین حال علاقمند به تم‌های هیجانی هستند که این بار و در این سری از برنامه تلاش شده با تلفیق ساز‌ها این تنوع سلیقه‌ای مرتفع شود.

این هنرمند اصفهانی در خصوص تغییرات به‌وجود آمده در مجتمع فرهنگی و هنری استاد فرشچیان بیان داشت: اگر این مجموعه زودتر از این‌ها به بخش خصوصی واگذار می شد، بسیار بهتر می‌شد هنر‌ها و توانایی بالقوه این شهر را بالفعل کرد، ولی متاسفانه موانعی که نهادهای صدور مجوز سر راه هنرمند و برگزارکننده‌ها می‌گذارند، چرخ‌های دایره وار هنر را مربع کرده است.

محسن طاهرزاده درباره موسیقی مردسالار اصفهان نیز انتقاد کرد و گفت: امیدوارم موسیقی این شهر به نقطه‌ای برسد که از مردسالاری غالب فاصله بگیرد و بتوانیم همکاران و هنرمندان بانویی را که در گروه‌های موسیقی اصفهان داریم، در شهرخودمان روی صحنه و در حال اجرا ببینیم، نه اینکه آن‌ها بتوانند در همه شهر‌ها بنوازند، ولی در شهر خودشان تنها به تدریس اکتفا کنند. این‌ها اتفاقاتی‌‌ست که شاید بتوان با واگذاری به بخش خصوصی جامه عمل بپوشند.

گفتنی‌ست در این کنسرت میثاق مهرپور عود، مجتبی کرمی نی، مهدی نادریان تنبور، محسن طاهرزاده سانسولا و دف، ساوش ولی پور کمانچه، مهران اعظمی کیا سه تار و مجید رفیعیان سنتور می‌نوازند و علی کاویان نیز به عنوان خواننده این گروه را همراهی می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر