کد خبر: 9990 A

کالسکه‌های شادمانه جشنواره کودک، همان کالسکه‌های آشنایی هستند که هر روز میدان امام(ره) را زیر پا می گذارند تا میهمانهای اصفهان، زیبایی های شهر گنبدهای فیروزه ای را به همراه آنها تماشا کنند. اما این بار کالسکه ها شکل و شمایل دیگری دارند.

اصفهان – ایلنا: بادکنکها در آسمان اصفهان به پرواز درآمدند و کالسکه های شادمانه در شهر به راه افتادند تا کودکان و نوجوانان شهر گنبدهای فیروزه ای به استقبال پروانه ها بروند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، ساعت 14، صدای زنگ کالسکه های شادمانه سکوت خیابان های اصفهان را شکست. کالسکه‌ها همان کالسکه‌های آشنایی هستند که هر روز میدان امام(ره) را زیر پا می گذارند تا میهمان های اصفهان، زیبایی‌های شهر گنبدهای فیروزه ای را به همراه آنها تماشا کنند.

اما این بار کالسکه ها شکل و شمایل دیگری دارند. از پروانه های رنگارنگ تا عروسک های آشنایی که جزئی از خاطرات کودکی همه بچه های دنیاست. کلاه قرمزی، پت و مت، بستنی ها، میکی موس، شِرِک و...

دیدن این همه کالسکه شادی با عروسک ها و پروانه ها به همراه عمو امید دوست داشتنی بچه های اصفهان، هم عجیب است هم دیدنی.

پسر بچه کوچولویی که در کنار خیابان منتظر است، بچه‌های دبیرستانی که راهی خانه می شوند، بزرگترها سوار بر موتور و ماشین و.. انگشتها همه به کالسکه ها اشاره می‌کنند.

ساعت 16. نوید کلاس اولی، خوشحالی در چهره کودکانه اش نمایان است، سوار بر کالسکه شادمانه در شهر تابیده، با پروانه ها همراه بوده و هنوز بادکنک آبی اش در دستش است از او می پرسیم: کالسکه سواری چطور بود؟ می خندد. می پرسیم می دانی این کالسکه ها برای چه امروز به شهر آمده اند؟ جواب می دهد: «مامانم گفته منو می بره سینما، یه بار می خوام با مامانم برم، یه بار با بچه ها توی مدرسه.»

با مادرش که صحبت کردیم دست او را رها کرد و در کنار پت و مت ایستاد تا عکس یادگاری بگیرد. مادر نوید مربی پرورشی و مشاور است، او هم خوشحال است از اینکه امروز کالسکه سواری در شهر یک روز خاطره انگیز را برای او و فرزندش رقم زده است. می گوید: از طریق اخبار و رسانه ها خبر برگزاری جشنواره فیلم کودک را شنیده بودیم. این یک خبر خوب برای بچه های اصفهان است و می توانند فیلم هایی که موضوعش دغدغه بچه های هم سن و سال خود آنهاست را ببینند.

وی ادامه می دهد: تا جایی که به خاطر دارم جشنواره فیلم کودک چند سالی در اصفهان برگزار نشد اما سال قبل که بار دیگر جشنواره به اصفهان بازگشت خانواده ها از این موضوع گله داشتند که فقط دانش آموزان یک قشر خاص و برخی مدارس مطرح برای تماشای فیلم های جشنواره امکان رفتن به سینما را دارند اما امسال گویا بسیاری از بچه های اصفهان این فرصت را دارند. به عقیده من همه کودکان و نوجوانان اصفهانی باید در این شادی سهم داشته باشند.

کالسکه های شادی امروز هم در شهر می چرخند و اگر می خواهید کنار آنها باشید فرصت را از دست ندهید. قطار شادی هم در راه است. هجدهم، نوزدهم و بیستم منتظر این قطار پر از هیجان و شادی باشید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر