کد خبر: 103140 A

حجت الاسلام و المسلمین محسن کازرونی:

شورای فرهنگ عمومی بستری است که در آن می‌توان راهکارهای حوزه فرهنگی استان را مشخص کرد./ کارگروهی به منظور رصد دستگاه‌ها در حفظ پوشش اسلامی تشکیل شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج مصوبات شورای فرهنگ عمومی را لازم الااجرا و تأثیرگذار در تمامی ابعاد اجتماعی و فرهنگی جامعه دانست و تأکید کرد دولتمردان باید تأکیدات مقام معظم رهبری را سرلوحه امور خود قرار دهند.

به گزارش ایلنا در کرج، حجت الاسلام و المسلمین محسن کازرونی در «بیست و چهارمین شورای فرهنگ عمومی استان» که در دفتر امام جمعه کرج برگزار شد؛ هدف و ماهیت وجودی تشکیل شورای فرهنگ عمومی را حفاظت از نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: جوهره شورای فرهنگ عمومی بر مدار انقلاب فرهنگی بوده است و اگر بخواهیم فرهنگ را تعالی ببخشیم و به حفظ انقلاب کمک کنیم باید شورای فرهنگ عمومی و مصوبات آن را امری لازم الاجرا بدانیم.

وی با اشاره به موضوعات فراگیری که در این شورا به تصویب می‌رسد؛ افزود: اگر راهکارهای مناسبی در این شورا دیده شود قطع به یقین در تمامی ابعاد فرهنگی جامعه شاهد تحولات خواهیم بود.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نشست خود با خبرگان رهبری و تأکیدات ایشان در آن دیدار، از سه نکته به عنوان سه اصل مدیریتی یاد کرد و گفت: در جریان این دیدار سه نکته و استراتژی در نظام اسلامی مطرح شد؛ نخستین آن تأکید بر آرمان‌های انقلاب بود و در دومین توصیه نیز بر مشخص شدن حرکت در مسیر اهداف نظام تأکید داشتند.

وی افزود: اگر آدمی نداند به چه سمتی حرکت دارد، قطعاً مسیر مطلوبی را طی نخواهد کرد، در نظر گرفتن واقعیت‌های موجود سومین تأکیدی بود که نماینده ولی فقیه بر آن اشاره داشت.

وی یادآور شد: ماهیت فرهنگی انقلاب ما و اهداف بلند انقلاب تعالی فرهنگی بوده است. از این رو شورای فرهنگ عمومی بستری است که در آن می‌توان راهکارهای حوزه فرهنگی استان را مشخص کرد و با بررسی آسیب‌ها، عوامل و موانع موجود واقعیت‌ها را به سنگ محک گذاشت و تصمیمات مطلوبی را در حوزه فرهنگی اخذ کرد.

نماینده ولی فقیه در ادامه با مشخص کردن خط اصلی انقلاب اسلامی، پذیرش نقد از سوی دولتمردان و داشتن گوشی شنوا را اصلی ضروری دانست و تأکید کرد تمامی دولتمردان نیز بر آن پایبند باشند.

حجت الاسلام کازرونی همچنین بدحجابی را به بیماری فراگیر تشبیه کرد که در صورت علاج نشدن آن تمام جامعه دچار آسیب فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

تشکیل کارگروهی به منظور رصد دستگاه‌ها در حفظ پوشش اسلامی از تأکیدات امام جمعه کرج در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر