کد خبر: 103368 A

با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز:

با اطلاعاتی که از طریق این سیستم در محدوده جغرافیایی و گسل‌های شهر به دست می‌آید با تشکیل اتاق بحران در استان می‌توان برنامه‌ریزی‌های جامعی در موقعیت‌های بحران‌ داشت.

ایلنا: معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز و نایب رئیس شورای کاربران GIS استان راه اندازی سیستم GIS را در تمامی امور راهگشا دانست و گفت: با راه اندازی این سیستم می‌توان معضل ترافیک را به نحو مطلوبی مدیریت کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، امیر یزدی در جریان رونمایی از سیستم وب GIS شهرداری کرج با تأکید بر ضرورت خروج از هر گونه بخشی نگری در اجرای امور گفت: هریک از نمایندگان GIS در دستگاه‌های اجرایی استان باید خود را جزیی از کل دانسته و بدانندکه تکه‌ای از یک پازل هستند و بدون حضور و اطلاعات آن‌ها این سیستم جامع نخواهد بود.

وی با اشاره به مزیت‌های GIS یادآور شد: این سیستم اطلاعاتی در بسیاری از امور جاری و روزمره زندگی به ویژه فعالیت‌های شهری کاربرد دارد و با کمترین هزینه شاهد بالا‌ترین میزان بهره وری خواهیم بود.

معاون برنامه ریزی استانداری بر ضرورت تدوین اطلاعات ترافیکی استان نیز تأکید کرد و گفت: از آنجا که یکی از دغدغه‌های استان حوزه ترافیک است با استفاده از این سیستم اطلاعاتی می‌توان در حداقل زمان ممکن مدیریتی بر ترافیک شهری را مدیریت کرد.

وی طرح ایده‌های نو و بدیع را در این حوزه راهگشای امور دانست و افزود: با بهره گیری از نظرات و پیشنهادات جهت تکمیل این طرح اطلاعاتی می‌توانیم به زودی شاهد رونمایی از مجموعه اطلاعات GIS استان در حوزه‌های مختلف شهری، اجتماعی، فرهنگی و... باشیم.

معاون استاندار البرز همچنین کاربرد این سیستم اطلاعاتی را در حوزه مدیریت بحران نیز قابل توجه دانست و بیان کرد: با اطلاعاتی که از طریق این سیستم در محدوده جغرافیایی و گسل‌های شهر به دست می‌آید با تشکیل اتاق بحران در استان می‌توان برنامه ریزی‌های جامعی مواقع بحران‌ها داشت.

امیر یزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر