کد خبر: 12992 A

فرماندار کرج:

پس از اعلام آمار و ارقام بهبود یافتگان از سوی رئیس مراکز اقامت درمانی کرج،انتقادات بسیاری به این آمار وارد شد تا جایی که مسئولین دادگستری خبر ازافزایش پرونده های اعتیاد دادند

ایلنا-کرج: فرماندار شهرستان کرج در جلسه شورای مواد مخدر کرج، گفت: با تلاشی که در سال 90 جهت بهبود یافتگان اعتیاد انجام شد 76 نفر از بهبود یافتگان اعتیاد در سال 91 از طرح آفتاب سازمان بهزیستی وام اشتغال زایی، به ازای هر نفر 10 میلیون تومان دریافت می کنند.

به گزارش ایلنا مهدی ایران نژاد ادامه داد: معتادین جامعه بیش تر به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی سوق پیدا کرده است تا آنجا که بر اساس تراژدی که نظام سلطه در توزیع مواد مخدر صنعتی در سطح کشور ترسیم کرده است مصرف شیشه از 187 کیلو و 66 گرم از سال گذشته به 11 کیلو و 175 گرم در سال جاری تغییر یافته و این در حالی است که سالیانه مصرف مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه به علت مصرف ارزان تر و آسان تر در بین جوانان افزایش بیش تری پیدا می کند..

فرماندار کرج گفت: مبلغ 10 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری کرج به منظور پشتیبانی مراکز اقامت درمانی به صورت غیر نقدی و در غالب کالاهای مورد مصرف بیماران اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: جمع کشفیات مواد مخدر در 6 ماهه اول سال 91، 545 کیلو است که نسبت به سال 90 بیش از 3 برابر رشد داشته است.

وی افزود: شاخص سرقت در سال 90 نسبت به سال 89 با بهبودی 25 درصدی روبرو بوده است.

ایران نژاد گفت: از آن جایی که پیکار نظام سلطه بر روی جوانان است لذا پیگیری بحث پیش گیری مواد مخدر از طریق سازمان آموزش و پرورش، علوم پزشکی و بهزیستی از ارزش والایی برخوردار است.

گفته می شود دراین جلسه غیاثی رئیس مراکز اقامت درمانی کرج خبر از انتقال 1 هزار و 700 نفر معتاد از بهمن ماه سال گذشته به مراکزدرمانی شهرستان کرج داد و گفت از این تعداد 93درصد بهبود یافتند.

این در حالی است که پس از اعلام آمار و ارقام بهبود یافتگان از سوی این مقام مسئول،انتقادات بسیاری به این آمار وارد شد تا جایی که مسئولین دادگستری خبر ازافزایش پرونده های اعتیاد دادند بنا بر این واکنش فرماندار کرج به آمارهای اعلامی از وضعیت معتادین بهبود یافته، بر مبنای امکان بازگشت 93درصد ی معتادین بهبود یافته به اعتیاد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر