کد خبر: 1881 A

فرماندار ساوجبلاغ:

در حال حاضر یکصد و 44 پروژه عمرانی در شهرستان ساوج بلاغ با اعتباری بالغ بر یکصد و 94 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

ساوجبلاغ - ایلنا: تا پایان دهه فجر تعداد 6 سالن ورزشی و مابقی تا پایان دولت دهم در شهرستان ساوج‌بلاغ مورد بهره برداری قرار می گیرد

به گزارش ایلنا فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در جلسه شورای اداری و مراسم افتتاح پروژه های هفته دولت شهرستان ساوجبلاغ گفت: در حال حاضر یکصد و 44 پروژه با اعتبار 194 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

علی حدادی به مقایسه دولت نهم و دهم با دولت های پیشین پرداخت و در راستای پروژه های عمرانی در بخش گاز رسانیٰ، گفت:در بخش گاز رسانی در سال 84 تنها عملیات گازرسانی به چهار روستا انجام شد در حالی که تا سال جاری، عملیات گازرسانی به 54 روستا انجام شده و تعداد 4 روستا در بخش چندار نیز گاز رسانی خواهند شد.

وی افزود: تا پایان امسال برای اتمام گاز رسانی روستا ها بالغ بر 20 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

بهره‌برداری از 20 سالن چندمنظوره در ساوجبلاغ

حدادی در راستای پروژه های عمرانی تربیت بدنی گفت:در سال 84 مجموعا 7 سالن ورزشی مورد بهره برداری قرار گرفت. در حالی که تا کنون 20 سالن چند منظوره و 13 سالن ورزشی سقف کوتاه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: در سال 84 تعداد 7 زمین چمن و استخر مورد بهره برداری قرار گرفت در حالی که تا کنون به تعداد 9 زمین چمن و استخر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی به مجموعه سالن ورزشی 5000 نفری در مرکز شهرستان ساوجبلاغ و 11 میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته در این خصوص اشاره کرد وافزود: تا پایان دهه فجر تعداد 6 سالن ورزشی و مابقی تا پایان دولت دهم مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گفته حدادی تا کنون 2 مرکز بهداشتی شبانه روزی درجه یک و 13 مرکز بهداشتی موجب بیمه روستایی در دولت دهم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی به احداث بیمارستان امام جعفر صادق به عنوان بیمارستان جنرال در شهرستان ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت:تا قبل از سال 84،شهرستان ساوجبلاغ تخت آی سی یو و سی سی یو نداشته اما تاکنون 10 تخت آی سی یو و سی سی یو فعال دارد وتا سال 84 پزشکان متخصص تنها 10 نفر بودند اما تا کنون 57 نفر هستند.

بهره برداری از115 میلیون لیتر آب شرب

وی به احداث مخازن آب شرب اشاره کرد و گفت:تا سال 84 چهارده میلیون لیتر آب شرب مورد بهره برداری قرار گرفت اما تا کنون 115 میلیون لیتر آب شرب مورد بهره برداری قرار گرفته است که این رقم نسبت به سال 84 به نسبت 820 درصدافزایش داشته است.

وی افزود: در سال 89 با تخصیص اعتباریک میلیون و 240 هزار تومان، 24 پروِژه مورد بهره برداری قرار گرفت، در حالی که در سال 90 این تعداد به 45 پروژه با تخصیص اعتبار 7 میلیارد و 270 میلیون تومان تغییر پیدا کرده است.

حدادی اشاره کرد: در سال 90 بیش از 4 میلیارد تومان تخصیص اعتبار جهت آبادانی روستاهای شهرستان ساوجبلاغ در نظر گرفته شده است و در طرح مسکن مهر 9 میلیارد و 962 میلیون تومان تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی به مالیات بر ارزش افزوده دهیاران تا سال 82،85،86 اشاره کرد و گفت: مالیات بر ارزش افزوده واریزی دهیاران تا سال 82؛85و 86 یک تا دو میلیون بوده است در حالی که این رقم در سال 90 سه میلیاردو 300 میلیون تومان،و در سال 91 به 4 میلیارد تومان تغییر پیدا کرده است.

احداث مترو کرج هشتگرد تا قبل از پایان دولت دهم

وی به کمک بیش از 7 میلیارد تومانی دولت به شهرداری در سال 89، 90و 91 اشاره کرد و درخصوص احداث مترو کرج هشتگرد گفت:احداث مترو کرج هشتگرد تا قبل از پایان دولت دهم به پایان می رسد.

حدادی تصریح کرد: در سال 89 بیست و سه میلیارد تخصیص اعتبار برای مترو کرج هشتگرد در نظر گرفته شده است که این رقم در سال 90 به سی و شش میلیارد و در سال 91 به هفتاد و دو میلیارد تغییر یافته است.

وی به مسکن مهر در شهرستان ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت:در شهرستان ساوجبلاغ شصت و چهار هزار و 200 مسکن مهر در شهرک ابریشم و شهر جدید هشتگرد مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: شهرستان ساوجبلاغ در بخش توسعه کشاورزی رتبه اول را به دست آورده است که در کل استان البرز 70 میلیارد تخصیص اعتبار در بخش کشاورزی و در شهرستان ساوجبلاغ 41 میلیارد تخصیص اعتبار در بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی به بازگشایی دانشگاه جامع علمی کاربردی در شهرستان ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت:برای احداث این دانشگاه 50 هکتار زمین تحویل داده شده است و این دانشگاه از بهمن ماه در دوره تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری)دانشجو می پذیرد.

حدادی در پایان اشاره کرد: کل اعتبارات استان البرز 126 میلیارد تومان می باشد در حالی که برای پروژه مترو کرج هشتگرد بیش از 270 میلیارد بودجه نیاز است. وی در پایان به رتبه 3 شهرستان ساوجبلاغ بعد از استان بوشهر و یزد در راستای مهندسی فرهنگی اشاره کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر