کد خبر: 1983 A

معاون سیاسی وزارت کشور:

امروزه در بحث سیاست خارجی و جغرافیای خارجی هیچ معادله ای بدون حضور دولت ایران قابل حل نیست/ وجود موج بیداری اسلامی در تمامی کشورهای اسلامی بنیاد استکبار را بر می‌کند.

كرج - ایلنا: کنفرانس جنبش عدم تعهد با حضور 140 سران کشورهای مختلف امروز در تهران برگزار می شود. در حالی که در خلال برگزاری این همایش ایران با مشکلات مختلفی روبرو بود

به گزارش ایلنا، معاون سیاسی وزارت کشور در دومین جشنواره شهید رجایی استان البرز با اشاره به جمله شهید رجایی مبنی بر این که عقل از عمل بالاتر است گفت: اساسا و اصولا هفته دولت فرصتی است تا قدری از خدمات دولت و دولتمردان گفته شود.

صولت مرتضوی تصریح کرد: تاکید بر خدمات دولت به معنای دوختن قبایی برای خود نیست بلکه باید به شکرانه ایجاد جمهوری اسلامی ایران، پیشانی شکر به پیشگاه ربوبی حضرت رب العالمین سایید.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی امامی را منتخب نمود تا معاملات دنیا را بر هم زند و طرحی نو در برنامه سیاسی جهان در اندازد و انسان هایی را تربیت کند که امروز در نظام بین المللی اثرگذار هستند.

وی افزود: همه مدیران باید یکبار گزارش و خاطرات آقایان حسینی،غضنفری،وزیر محترم نفت،رئیس محترم بانک مرکزی، مسکن و شهرسازی را مطالعه و عملکرد مدیریتی آن ها را به دقت رصد کنند.

وی با اشاره به پیشرفت فناوری و تکنولوژی اطلاعات در ایران گفت:فناوری و تکنولوژی اطلاعات پیشرفت زیادی در ایران داشته است به گونه ای که امروز ایران قایق های پرنده را تولید می کند.

مرتضوی افزود: ما در زمان جنگ تحمیلی در تامین خمپاره 60، 120 وکلا در تامین مهمات مشکل داشتیم؛ در حالی که امروزه به تولید موشک های بالستیک با برد بالای 2000 کیلومتر پرداخته ایم.

وی اشاره کرد: ما در گذشته حتی با الفبای هوا فضا هم آشنایی کاملی نداشتیم در حالی که امروزه ماهواره و ماهواره بر تولید می کنیم. همین مسائل ایران را در جایگاه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار می دهد.

وی در راستای تولیدات تخصصی استان البرز در دولت دهم گفت:افزایش تولید ناخالص ملی و کاهش فاصله طبقاتی به رغم افزایش نقدینگی از جمله تولیدات تخصصی استان البرز در دولت دهم است.

وی بنا به سخن حضرت امام خمینی مبنی بر ارتقا جایگاه ایران در سیاست خارجی با اشاره به کنفرانس جنبش عدم تعهد گفت: کنفرانس جنبش عدم تعهد با حضور 140 سران کشورهای مختلف امروز در تهران برگزار می شود. در حالی که در خلال برگزاری این همایش ایران با مشکلات مختلفی روبرو بود.

وی با اشاره به فشار کشورهای غربی در جهت عدم برگزاری کنفرانس جنبش عدم تعهد تصریح کرد: در خلال برگزاری این همایش دولت های عربی و عربستان سعودی را وادار به برگزاری کنفرانس اسلامی کشورهای اسلامی کردند تا سران این کشورها در این حضور نیابندو دولت آمریکا نیز با سازماندهی سازمان هایش فشار سنگینی بر دولت ایران وارد می کرد.

وی به موج بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: وجود موج بیداری اسلامی در تمامی کشورهای اسلامی بنیاد استکبار را برمی کند.

وی در پایان گفت: امروزه در بحث سیاست خارجی و جغرافیای خارجی هیچ معادله ای بدون حضور دولت ایران قابل حل نیست.

جشنواره رجایی کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر