کد خبر: 2509 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز:

استانداری البرز در کنار اداره رفاه و تامین اجتماعی و همچنین وزارت بهداشت درحال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح ملی پزشک خانواده است

كرج - ایلنا: دانشگاه علوم پزشکی البرز در چند روز آتی به طور جدی اجرای این طرح را آغاز می‌‌کند و تاکنون 55 درصد پزشکان مورد نیاز خود را تامین کرده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در گفت وگو با ایلنا درخصوص اجرای طرح پزشک خانواده گفت: طرح پزشک خانواده طرحی ملی است که اگر به طور کامل اجرا شود، تمام اقشار جامعه می‌توانند به‌طور مساوی از امکانات پزشکی برخوردار شوند.

محمد حسن ناصری افزود: استانداری البرز در کنار اداره رفاه و تامین اجتماعی و همچنین وزارت بهداشت درحال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح ملی است.

وی عدم زیرساخت‌های ارتباطی را یکی از مشکلات عمده در اجرای این طرح دانست و اضافه کرد: بیماران نیاز به پرونده الکترونیک دارند تا پزشکان بتوانند اطلاعات بیمار را در این پرونده‌ها ثبت و از طریق ارتباطی اینترنتی و الکترونیک به راحتی دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف، استان البرز به شبکه ارتباطی و اینترنتی وسیع‌تر و قوی‌تری نیاز دارد که در این راستا مخابرات درحال پی‌گیری و تحقق آن است.

ناصری در ادامه گفت: فقدان آمار دقیق از جمعیت ثابت و سیار استان البرز از دیگر مشکلات در اجرای این طرح است.

وی تصریح کرد: آمیختگی جمعیت روستایی و شهری استان البرز نیز خدمت‌رسانی به بیماران البرزی را به ابهام روبه رو می‌سازد.

وی اجرای عدالت در نظام سلامت را ضروری دانست و گفت: امید می‌رود با اجرای دقیق طرح پزشک خانواده در استان البرز شاهد اجرای عدالت در نظام سلامت این استان باشیم.

وی در پایان گفت: دانشگاه علوم پزشکی البرز در چند روز آتی به طور جدی اجرای این طرح را آغاز می‌‌کند و تاکنون 55 درصد پزشکان مورد نیاز خود را تامین کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر