کد خبر: 255 A

مدیر کل بنیاد مسکن استان البرز:

30 هزار مسکن از 60 هزار مسکن روستایی موجود در استان البرز، کم دوام هستند و تاکنون تنها 6 هزار واحد از آن‌ها مقاوم سازی شده است.

كرج - ایلنا: 230 هزار نفر در روستاهای استان البرز ساکن هستند و تقریبا در 60 هزار واحد مسکن روستایی سکونت دارند

مدیر کل بنیاد مسکن استان البرز در گفت و گو با ایلنا در خصوص مسکن‌های روستایی استان البرز گفت: از سال 84 طرح بهسازی مسکن روستایی در کل کشور و در استان البرز به اجرا درآمده و به مدت 10 سال قابل اجرا است.

علی رحیمی‌زاده افزود: 9 و نیم درصد از کل جمعیت استان البرز را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد که به عبارتی 230 هزار نفر در روستاهای استان البرز ساکن هستند و تقریبا در 60 هزار واحد مسکن روستایی سکونت دارند.

وی اشاره کرد: مسکن روستایی، چارچوب کم‌دوامی دارد که البته خطر بیشتر متوجه مسکن‌هایی است که در کنار روستاها به شکل غیرمجار ساخته شده‌اند.

رحیمی‌زاده افزود: از زمان اجرای طرح بهسازی تا کنون، استقبال خوبی برای دریافت تسهیلات بانکی برای بهسازی مساکن روستایی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: مبلع وام اعطایی برای بهسازی مساکن روستایی 12 و نیم میلیون تومان با سود 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله است.

رحیمی زاده اظهار داشت: 30 هزار مسکن از 60 هزار مسکن روستایی موجود در استان البرز، کم دوام هستند و تاکنون تنها 6 هزار واحد از آن‌ها مقاوم سازی شده است.

وی دلیل عدم استقبال روستاییان از دریافت تسهیلات بهسازی را سخت‌گیری بانک‌ها برشمرد و گفت: سخت‌گیری بانک‌ها و در برخی مناطق مبلغ پایین تسهیلات دلیل اصلی عدم استقبال روستاییان از طرح بهسازی است.

وی با بیان نگرانی در خصوص 24 هزار واحد مسکن‌های روستایی کم دوام تصریح کرد: بنیاد مسکن استان البرز آمادگی کافی برای بهسازی مساکن روستایی دارد و لازم است که این امر مهم با همکاری سایر دستگاه ها از جمله فرمانداری ها، بخشداری ها و بانک های عامل انجام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر