کد خبر: 351 A

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز:

13 راهپیمایی در 13 مرکز نماز جمعه استان البرز و خصوصا در شهرستان کرج به شکل باشکوهی برگزار می‌شود.

كرج - ایلنا: روز قدس زمینه توجه دنیا به مسلمانان جهان را فراهم می‌سازد و اعتراض مسلمانان را به متعرضان اولین قبله مسلمانان نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در گفت‌وگو با ایلنا تصریح کرد: روز قدس یادآور یکی از ابتکارهای امام بزرگوار انقلاب است که با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، زمینه خروج مسلمانان از موضع انفعال و ظلم و ستم را فراهم ساخت.

حجت‌الاسلام حسین کاشانی‌پور افزود: روز قدس زمینه توجه دنیا به مسلمانان جهان را فراهم می‌سازد و اعتراض مسلمانان را به متعرضان اولین قبله مسلمانان نشان می‌دهد.
وی اشاره کرد: با برگزاری هر ساله روز قدس هم اکنون شاهد توفندگی مقاومت اسلامی در لبنان و شکست صهیونیست‌ها هستیم.

کاشانی‌پور تصریح کرد: تاکنون استکبار جهانی چندین بار تلاش کرده تا از طریق مجاهدین برای انقلاب اسلامی زورآزمایی کند و مسلمانان را به زانو درآورد که خوشبختانه با شکست مواجه شده است.
وی اظهار داشت: عظمت ملت ایران با روز قدس به نمایش گذاشته می‌شود.
وی محور خطبه‌ها و شعارهای روز قدس را مساله سوریه و مسلمانان میانمار دانست و گفت: ملت سوریه به دلیل حمایت از مقاومت لبنان و فلسطین هم اکنون محل تعرض استکبار جهانی قرار گرفته است و مسلمانان ایران با حضور پررنگ خود در روز قدس می‌توانند باعث دلداری مسلمانان سوریه شوند.

وی اشاره کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دستگاه برگزار کننده مراسم رسمی راهپیمایی روز قدس است و از تمام دستگاه‌ها برای شرکت در راهپیمایی دعوت بعمل آورده است.

کاشانی‌پور گفت: 13 راهپیمایی در 13 مرکز نماز جمعه استان البرز و خصوصا در شهرستان کرج به شکل باشکوهی برگزار می‌شود.

وی محل تجمع شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را میدان شهدا اعلام کرد و افزود: زمان تجمع ساعت 10 صبح در میدان شهدا اعلام شده و مسیر راهپیمایی شامل خیابان شهید بهشتی، چهارراه امام خمینی، سراه دانشکده، بلوار امام‌زاده حسن تا مصلی کرج است.

وی افزود: دکتر شیخ‌الاسلام خطبه‌های نماز جمعه روز قدس را ایراد خواهند کرد که مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی و سفیر سابق ایران در سوریه بوده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر