کد خبر: 37264 A

استاندار البرز:

تورم و نوسانات اعتبارات دولتی تاثیری بر در آمدهای اوقاف ندارد / اوقاف در کمک به دستگاه های اجرایی پیش قدم باشد.

ایلنا - کرج: تورم و نوسانات اعتبارات دولتی تاثیری بر در آمدهای اوقاف ندارد که همین امر اوقاف را در کمک به دستگاه های اجرایی باید پیش قدم کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرج پیش از ظهر امروز در همایش استانی وقف یاوران که با حضور امام جمعه شهرستان کرج؛ نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان به مناسبت هفته وقف برگزار شد اصغر عربیان گفت: تورم و نوسانات اعتبارات دولتی تاثیری بر در آمدهای اوقاف ندارد لذا اوقاف باید در کمک به دستگاه های اجرایی پیش قدم باشد.

وی بیان داشت: از آن جایی که اوقاف در کسب درآمد مستقل عمل می کند، تورم و نوسانات اعتبارات دولتی هیچ تاثیری بر در آمد های آن ندارد.

استاندار البرز با یاد آوری این مطلب که موقوفات باید در راستای نیازهای جامعه و هموار کردن بدیهی ترین مشکلات مردم عمل کند اظهار داشت: اوقاف در توزیع عادلانه ثروت در جامعه باید پیش قدم بوده و مانع از انباشت ثروت در دست عده معدودی از مردم شود.

اصغرعربیان ضمن تاکید بر عقاید و باورهای مردم به این سنت حسنه، فرهنگ وقف را در راستای میل بشر به جاودانگی دانست واظهار داشت: هرعملی که با اعتقادات مردم همخوانی داشته باشد همراهی و مشارکت مردم را به دنبال دارد به همین خاطر لازم است مسئولان با جلب اعتماد مردم نسبت به این سنت پسندیده موجبات گسترش وعمل به این فرهنگ والا را در جامعه فراهم کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر