کد خبر: 40265 A

جلوگیری از تابش نور خورشید و رشد جلبك در آب و جلوگیری از مسدود شدن نازلهای فیلتر شنی در اثر ورود ریزبرگها و اجسام محیطی از اهداف این طرح است.

ایلنا- کرج: معاون بهره‌برداری شركت آب وفاضلاب استان البرز گفت: حوضچه‌های شنی تصفیه‌خانه آب شماره 1 كرج با پوشش پارچه‌ی مشمعی «تارپولین» با هدف جلوگیری از تابش نور خورشید و رشد جلبك در آب و جلوگیری از مسدود شدن نازلهای فیلتر شنی در اثر ورود ریزبرگها و اجسام محیطی پوشانده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا  داود صادقی افزود: این پوشش از جنس پارچه مشمعی است كه با هدف ارتقای سطح كیفی آب در فرایند تصفیه در تصفیه‌خانه آب شماره 1 كرج به كار گرفته شده است.

وی در خصوص مزایای بهره‌برداری از این پوشش در تصفیه‌خانه گفت: این پوشش در مرحله اول از تابش نور خورشید به سطح آب در صافی‌های شنی جلوگیری كرده و به تبع آن امكان رشد جلبك‌ و برخی از انواع باكتری در اثر تابش خورشید در آب نیز حذف می‌شود.

همچنین افزود: در فصل پاییز با ریزش برگ درختان در هریك از واحدهای تصفیه‌خانه، در مرحله فیلتراسیون توسط صافی‌های شنی ضمن افزایش عوامل بیولوژی، موجب انسداد نازلهای فیلترهای شنی و گرفتگی مسیر خروجی آب می‌شود كه با استفاده از این پوشش مشكلات مذكور برطرف می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: از دیگر مزایای مسقف‌سازی با پوشش تارپولین می‌توان به وزن سبك، زیبایی ظاهری، سرعت بالای اجرا و امكان جابجایی اشاره كرد.

صادقی در پایان هزینه خرید و اجرای تارپولین به مساحت 170 مترمربع را 500 میلیون ریال ذكر كرد و گفت: در صورتی كه این پوشش و سازه آلومینیومی آن نتایج مثبت و مناسب مورد انتظار معاونت بهره‌برداری را در درازمدت تامین كند، قصد داریم كل محوطه رو باز سازه‌های تصفیه‌خانه را با این روش بپوشانیم.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر