کد خبر: 407 A

سرپرست شرکت گاز استان البرز:

مناطق قدیمی کرج که از شبکه‌های گازرسانی فولادین برخوردار هستند باید نوسازی شوند زیرا در صورت وقوع زلزله، از محل جوش‌خوردگی دچار نشتی می‌شوند

كرج - ایلنا: در راستای مقاوم سازی شبکه گازرسانی از سال 85 تا کنون 40 درصد شیرهای گاز پیاده‌رو در کفخاب علمک‌ها جمع‌آوری شده اند که اگر شهرداری همکاری لازم را با اداره گاز انجام دهد امید می‌رود تا سال آینده تمام شیرهای پیاده رو جمع آوری شوند.

به گزارش ایلنا سرپرست شرکت گاز استان البرز در گفتگو با ایلنا با اشاره به بحث مقاوم‌سازی شبکه‌های گازرسانی در برابر زلزله گفت: از سال 85 تا کنون 40 درصد شیرهای گاز پیاده‌رو در کفخاب علمک‌ها جمع‌آوری شده اند که اگر شهرداری همکاری لازم را با اداره گاز انجام دهد امید می‌رود تا سال آینده تمام شیرهای پیاده رو جمع آوری شوند.

سید محمد هدایی‌پور افزود: این شیرها در صورت وقوع زلزله از آن‌جایی که پرسی هستند ممکن است دچار نشتی شوند و مشکلاتی را به وجود آورند.

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه یک کرج تاکنون همکاری بسیار خوبی در این راستا با اداره گاز داشته است؛ درحالی شهرداری برخی مناطق همکاری سودمندی نداشته‌اند.

وی اقدام دیگر اداره گاز در مقاوم سازی شبکه‌های گازرسانی را بحث نوسازی ایستگاه‌های تقویت گاز دانست و گفت: مناطق قدیمی کرج که از شبکه‌های گازرسانی فولادین برخوردار هستند باید نوسازی شوند.

وی ادامه داد: از آن‌جایی که جنس این شبکه ها سلب سخت و جوش خورده است در صورت وقوع زلزله ممکن است که از محل جوش‌خوردگی خود دچار نشتی شوند.

هدایی پور اضافه کرد: از آن‌جایی که شبکه گازرسانی روستایی نو و سالم است، نیاز به بهسازی و نوسازی ندارند.

وی شبکه گازرسانی مناطق فرسوده کرج را از اولویت ها دانست گفت: جایگزینی فولاد با پلی اتیلن در شبکه های گاز رسانی که خاصیت ارتجاعی دارند، خسارات ناشی از زلزله را به حداقل می‌رساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر