کد خبر: 42603 A

مدیر کل ارشاد اسلامی البرز:

20 هزار نفر از نمایشگاه امسال کتاب البرز بازدید کردند/ امیدواریم درسال های آتی شاهد برگزاری نمایشگاه های کتاب جامع تر در سطح شهرستانی و استانی باشیم.

مجتبی ابراهیمی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز گفت: 20 هزار نفر از نمایشگاه امسال کتاب البرز بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا وی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه با اعلام این خبرامید وارانه افزود: بدون شک با جمع آوری فرم های نظر سنجی کل بازدید کنندگان ازاین نمایشگاه؛ آمار چند برابر افزایش خواهد یافت.

وی با رضایت مندی از برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش های تمامی کمیته های مربوط، سومین نمایشگاه کتاب استان هم از لحاظ کیفی و هم از نظر کمی به مراتب مناسب تر از سال های قبل برگزار شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته برای تحویل مکان نمایشگاه های دائمی البرز،به زودی نمایشگاه دائمی کتاب در استان دایر شود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به لزوم تثبیت مکان دائمی نمایشگاه یاد آورشد و بیان کرد: با تثبیت مکان دائمی نمایشگاه بدون شک در سال های آینده نمایشگاه کتاب استان با غرفه های بیشتر و حضور ناشران متنوع تری برگزار خواهد شد.

ابراهیمی در ادامه برگزاری سومین نمایشگاه کتاب استان را به عنوان بزرگ ترین اتفاق فرهنگی سال جاری دانست وگفت: این نمایشگاه توانست رسالت خود را مبنی بر آشتی دادن مردم با کتاب و کتابخوانی به خوبی انجام و علاقه مندان زیادی را برای بازدید به سمت خود کشاند.

وی تصریح کرد: امیدواریم درسال های آتی شاهد برگزاری نمایشگاه های کتاب جامع تر در سطح شهرستانی و استانی باشیم.

این مسئول درادامه بر اهمیت مطالعه به عنوان امری مستمر تاکید کرد و گفت: مطالعه و خرید کتاب نباید تنها محدود به روزها و ایام خاصی از سال شود بلکه مردم باید مطالعه را در سبد زندگی خود به عنوان تامین کننده بخشی از نیازهای روح خود قرار دهند.

ابراهیمی در پایان برگزاری نمایشگاه کتاب را تنها نمادی برای ترویج کتابخوانی در بین اقشار مختلف دانست و افزود: پیگیری مستمر برای مطالعه باید در خانواده ها و ازسنین کودکی آغاز شود تا این امر در افراد درونی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر