کد خبر: 43052 A

نماینده ساوجبلاغ:

مصوبه محقق نشده اختصاص یك متر مكعب آب سد طالقان به ساوجبلاغ،از خواسته های اساسی مردم این شهرستان است/كمبود آب كشاورزی ساوجبلاغ را كه با 30 هزار هكتار باغ و اراضی كشاورزی قطب كشاورزی البرز به شمار می رود تهدید می کند/ احیا كارخانه های پارچه بافی فخرایران و سیپوركس ساوجبلاغ.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه محقق نشده اختصاص یك متر مكعب آب سد طالقان به ساوجبلاغ،از خواسته های اساسی مردم این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرج، مفید كیائی با بیان این مطلب افزود: به منظور پیگیری این مصوبه كه در سفر اول هیئت دولت در سال 86 به تصویب رسیده، از رئیس جمهور و وزیر نیرو در خواست كتبی شده است.

وی كه در جمع مردم در مسجد شهرك علوی ساوجبلاغ سخن می گفت، خاطر نشان کرد: كمبود آب كشاورزی و آشامیدنی از مشكلات مردم و كشاورزان این منطقه است و با توجه به اسكان نزدیك به 50 هزار نفر در مسکن های مهر در آینده ای نزدیك، این مسئله جدی تر خواهد شد.

این نماینده كمبود آب كشاورزی ساوجبلاغ را كه با 30 هزار هكتار باغ و اراضی كشاورزی قطب كشاورزی البرز به شمار می رود؛ بحران زده یاد کرد و افزود: كاهش تولیدات باغی و كشاورزی، بیكاری و مهاجرت روستانشینان از جمله پیامدهای منفی اجرایی نشدن این مصوبه می باشد.

احیا كارخانه های پارچه بافی فخرایران و سیپوركس

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان ونظر آباد در مجلس، احیا كارخانه های پارچه بافی فخرایران و سیپوركس را إز برنامه های جدی خود درمجلس عنوان كرد.

وی در ادامه یاد آور شد: در گذشته ای نه چندان دور نزدیك به ٤هزار نفر در این 2 واحد صنعتی مشغول بكار بودند اما امروزه به علت فقدان مدیریت صحیح، این كارخانه ها تعطیل شده است.

كیائی نژاد افزود: با از سرگیری فعالیت این واحد های صنعتی بزرگ در ساوجبلاغ، بخش زیادی از نیروی بیكار این منطقه كه نزدیك به 5 هزار نفر را شامل می شود، جذب بازار كار می شوند.

وی در پایان تسریع در ساخت شهرك صنعتی 800 هكتاری جنوب این شهرستان را كه مصوبه دولت را هم گذرانده، خواستار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر