کد خبر: 43241 A

مدیر کل پژوهش و تحقیقات سازمان قضایی کشور:

پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح، مشارکت و همکاری همه جانبه سازمانهای مربوطه را می طلبد و صرفا برخوردهای کیفری در کاهش و جلوگیری از وقوع جرایم کافی نیست/ پاکی و خلوص در نیروهای مسلح وجود دارد.

رئیس سازمان نیروهای مسلح استان البرز گفت: پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح، مشارکت و همکاری همه جانبه سازمانهای مربوطه را می طلبد و صرفا برخوردهای کیفری در کاهش و جلوگیری از وقوع جرایم کافی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرج وی افزود: بررسی ها نشان داده است اکثر جرایمی که در نیروهای مسلح وجود دارد به صورت غیر عمدی و یا عدم آگاهی رخ می دهد که یکی از اهداف سازمان قضایی نیروهای مسلح آموزش و پیشگیری از اینگونه موارد می باشد.

مدیر کل پژوهش و تحقیقات سازمان قضایی کشور در ادامه افزود: حمایت از سرمایه و منابع در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک الویت توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است و برگزاری این گونه از هم اندیشها جهت حفظ منابع انسانی در مقابل تهدیدات احتمالی است.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس مستند قانون اساسی اصل 156 پیشگیری برای وقوع از جرم و رسیدگی به جرایم؛ بر اساس ماده 211 قانون کشور همه دستگاها موضف به انجام آن هستند.

سردار حسینی مطلق فرمانده امام حسن مجتبی (ع) استان البرز

حسینی مطلق در ادامه سخنرانی ها در این مجمع اظهار داشت: اکنون به لطف پاکی و خلوصی که در نیروهای مسلح وجود دارد نظام اسلامی به عنوان نظامی مقبول در تمامی دنیا مطرح شده که فرمانده کل قوا به این نیروها می بالد.

وی افزود: دشمنان تلاش می کنند تا با تفرقه انداختن واز بین بردن وحدت میان آحاد جامعه اسلامی که یکی از مصادیق آن نیروهای مسلح است، به خواسته واهی خود که شکست انقلاب اسلامی است دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: هرندای تفرقه انگیزی که موجب دلخوری مقام معظم رهبری شود محکوم بوده وخیانت به ملت وآرمانهای شهیدان محسوب می شود.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در پایان پایبندی به وحدت را در این برهه از زمان که هجمه های دشمنان به اوج خود رسیده لازم و تکلیف دانست.

عربیان درادامه این مجمع گفت: عنوان می شود پیشگیری مقدم بر درمان است و ضرورت پیشگیری بر هیچکس پوشیده نیست اما برای رسیدن به این مهم نیاز به پیش در آمدهایی می باشد.

وی ترویج فرهنگ اسلامی ودینی را عامل مهمی در پیشگیری از جرم دانسته و افزود: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار مهم است و فرهنگ عاشورا نیز بیانگر این عمل شایسته است.

وی در پایان نظارت بیشتر مسئولین را در امور مختلف خواستار شد و افزود: تاکید بر نظارت دائمی و ارتقای سطح دانش مدیران نسبت به امور است و نباید فرد را به حال خود واگذاشت.

لازم به توضیح است دومین مجمع پیشگیری از وقوع جرم درنیروهای مسلح استان البرز درکرج با حضورمعاون قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، استاندار البرز،معاونت سیاسی و امنیتی استانداری،رئیس کل دادگستری استان البرز،، دادستان مرکز استان البرز، مدیر کل زندانهای استان البرز، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)، فرمانده انتظامی استان البرز، فرمانده نیروی زمینی استان البرز و مسئولان ارشد قضایی، نظامی و انتظامی این استان جمعی از مسئولین استانی، فرماندهان نیروهای مسلح سپاه، ارتش ونیروی انتظامی، مدیران ومعاونین سازمان قضایی و حقوقی نیروهای مسلح استان، روحانیون و کارشناسان درمحل همایش های اردوگاه شهید رجایی محمد شهر برگزار شد و حاضران در این همایش نیم روزه از سخنرانی ها ومباحث کارشناسی با موضوع بررسی علل جرایم اقتصادی مالی و راهکارهای موثر جهت پیشگیری از وقوع جرم درپادگان سپاه پاسداران شهید رجایی کرج بهره مند شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر