کد خبر: 4707 A

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد فردیس:

یکی از مشکلات در برنامه های فرهنگی موازی کاری دستگاه ها در حوزه فرهنگ است تا آنجا که نه تنها اداره فرهنگ و ارشاد متولی امور فرهنگی نیست بلکه همه دستگاه ها از شهرداری تا کمیته امداد و..،در برنامه های فرهنگی دخالت دارند.

 فردیس - ایلنا: یکی از اقدامات مهم شورای فرهنگی عمومی فردیس جلوگیری از موازی کاری،اقدامات فرهنگی است که در بلند مدت شاهد بازدهی آن خواهیم بود و همین کار خدمت زیادی را در حوزه فرهنگی و هنری در فردیس به انجام می ر ساند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد فردیس در بازدید از خبرگزاری ایلنا استان البرز، گفت:شهر فردیس با توجه به برخورداری از جمعیت بالا تا کنون از دستگاه مجری مستقیم فرهنگی برخوردار نبوده است و به این دلیل اقدامات فرهنگی از پراکندگی بسیاری برخوردار است و با توجه به عدم انسجام مدیریت فرهنگی در فردیس،سرو سامان گرفتن این مسائل زمان بر است.

وی با اشاره به ضرورت به کارگیری برنامه های فرهنگی بلند مدت، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی به طور کلی به سه دسته زود گذر، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند و از آنجا که برنامه های زودگذر مانند قرص مسکن برای مدتی کوتاه دردها را التیام می بخشند لذا بهره گیری از برنامه های تخصصی بلند مدت می تواند در حل ریشه ای معضلات کمک کند.

فلاح اشاره کرد: اجرای برنامه های فرهنگی مناسب نیازمند صرف زمان است و انجام برنامه های فرهنگی در سطح دانشگاه ها و موسسات در طول این مدت انجام شده است اما برای فرهنگی سازی مناسب بین مردم مدیریت موسسات فرهنگی بسیار موثر است و در آینده می تواند بازدهی مناسبی از دستگاه های اجرایی استخراج کند.

تشکیل انجمن های نمایش برای جذب نیروهای متخصص ضروری است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد فردیس با اشاره به تاسیس بسیج هنرمندان فردیس، گفت: تاسیس بسیج هنرمندان فردیس شاید در کوتاه مدت نتواند بازدهی مناسبی داشته باشد اما در بلند مدت بازدهی مناسب خود را دارد البته مشکل امروز عدم بهره گیری از هنرمندان جوان در رشته های مختلف در بسیج هنرمندان است و در این راستا می توانیم با پایه گزاری انجمن های نمایش، نیروهای جوان قوی به روز و متخصص را در حوزه های هنری مختلف تربیت کنیم.

وی با اشاره به تاسیس شورای فرهنگی عمومی فردیس، گفت: تاسیس شورای فرهنگ عمومی در شهرهایی که نماینده ویژه دولت ماند فرماندار و شهردار در ان حضور دارد قابل اجرا است اما در طول این مدت با پیگیری های انجام شده این شورا در فردیس تشکیل شد و یکی از اقدامات مهم آن جلوگیری از موازی کاری کارهای فرهنگی که در بلند مدت شاهد بازدهی آن خواهیم بود که همین کار خدمت زیادی را در حوزه فرهنگی و هنری در فردیس به انجام می ر ساند.

فلاح با اشاره به موازی کاری دستگاه ها در اقدامات فرهنگی، تصریح کرد: یکی از مشکلات در برنامه های فرهنگی موازی کاری دستگاه ها در حوزه فرهنگ است تا آنجا که نه تنها اداره فرهنگ و ارشاد متولی امور فرهنگی نیست بلکه همه دستگاه ها از شهرداری تا کمیته امداد و..،در برنامه های فرهنگی دخالت دارند لذا این موضوع باید از بالا به پایین سرو سامان داده شود فرهنگ سازی باید به صورت ریشه ای توسط دستگاه متولی مدیریت شود.

وی با اشاره به کارهای میان مدت اداره فرهنگ و ارشاد فردیس، گفت: افتتاح نمایشگاه قر آن اهل بیت در فردیس در ماه مبارک رمضان، تربیت هنرمندان مختلف در این نمایشگاه، طراحی چادر ملی در فردیس، ایجاد انجمن شاهنامه خوانی، جشن اختتامیه 400 تا 500 نفر در رشته های مختلف هنری در تابستان، ورود کتاب هایی در حوزه هنری و فرهنگی به کتابخانه های مختلف فردیس از اقدامات مهم اداره فرهنگ و ارشاد فردیس در طول این مدت است.

به گفته فلاح اولین انجمن شاهنامه خوانی در فردیس تشکیل شد و انجمن شعر خوانی ویژه خواهران و برادران در حال ثبت است و ماه آینده چادر ملی فردیس برای ثبت به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

برگزاری نمایش های هنری در مدارس از آغاز مهر ماه

فلاح با اشاره به برگزاری نمایش های خیابانی در فردیس اظهار داشت: برگزاری نمایش های خیابانی در فردیس از اقداماتی بوده که در جذب جوانان در این منطقه موثر واقع شده است تا آنجا که در شب های لیالی قدر، شاهد حضور 5الی 6 هزار نفر جمعیت جوان فردیس برای تماشای این نمایش ها بودیم.

وی در پایان گفت:همچنین در طول این مدت در پارک تندرستی فردیس برنامه های هنری ویژه کودکان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شده است و با هماهنگی باشگاه هنرمندان از اوایل مهر ماه، نمایش های هنری در مدارس فردیس به اجرا گذاشته خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر