کد خبر: 47082 A

همزمان با سراسر کشور:

91 طرح عمران روستایی همزمان با سراسر کشور در استان البرز به بهره برداری رسید/مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرحها در سطح استان پانزده میلیارد تومان می باشد/ با ایجاد امکانات در جهت توسعه روستاها بستری مناسب به منظور مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها فراهم شود.

با حضور اصغر عربیان استاندار البرز و کاوه حداد پور معاون عمرانی استاندار 91 طرح عمران روستایی همزمان با سراسر کشور در استان البرز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا در کرج استاندار البرز دربخشی از این مراسم که در جمع مدیران؛ مسئولین استان و مردم روستای هیو شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد گفت:  مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرحها در سطح استان پانزده میلیارد تومان می باشدکه امیدواریم تا پایان سال شاهد آماده سازی و افتتاح طرحهایی مشابه دررابطه عمران وآبادانی روستاهای استان باشیم.

وی در ادامه لزوم توجه مسئولین به توسعه روستاها در کنار توسعه شهرها را ضروری دانست و ضمن اشاره به فواید زندگی روستایی و معظلات زندگی شهری تاکید کرد: با ید بکوشیم با ایجاد امکانات در جهت توسعه روستاها بستری مناسب به منظور مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها فراهم شود.

همچنین عربیان در این خصوص بیان داشت: باید در توسعه روستاها در کم کردن فاصله با شهر ها به نقطه ای برسیم که روستاها و شهرها فقط در مقوله ترافیک و آلودگی هوا متفاوت باشند.

استاندار البرز در این مراسم با تقدیر از حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم روستاها ثابت کرده اند که در عرصه های مختلف از شهر نشینان پیش قدم تر هستند.

وی ضمن تقدیر از شوراهای اسلامی روستا و دهیاری ها گفت: خوشبختانه روستاها در امر تولید مورد اقبال تولید گنندگان و سرمایه گذاران هستند.

در پایان این مراسم بصورت نمادین اسناد مالکیت خانه های روستایی هیو به سه نفر از اهالی روستای هیو توسط استاندار البرز اهداء شد.

لازم به توضیح است از مجموع 91 طرح عمران روستایی: شهرستان ساوجبلاغ 48 پروژه؛ شهرستان کرج 21 پروژه؛ شهرستان طالقان 11 پروژه؛ شهرستان نظر آباد 9 پروژه و شهرستان اشتهارد 2 پروژه را به خود اختصاص دادند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر