کد خبر: 54248 A

ناامیدی ساكنین مساكن مهر بی آب و گاز:

نتوانسته‌ایم با رئیس اداره آب و گاز ملاقات كنیم/ به ما اعلام شد چرا وقتی محل سكونتتان مشكل دارد ساكن مجتمع شدید/ وزیر راه‌ و شهرسازی از ساخت مدرسه و مسجد و پارك در این مجتمع‌ها خبر داده است حال آنكه مردم هنوز به دنبال رفع مایحتاج اولیه خود هستند.

ایلنا: ساكنان طرح مسكن مهر در شهر جدید هشتگرد در مواجهه با خبرنگاران از مشكلات نبود آب و گاز و عدم همكاری اداره‌های مربوطه خبر می‌دهند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته(15 اسفند) جمعی از خبرنگاران بازدید كوتاهی از مسكن‌های مهر شهر جدید هشتگرد داشتند.
در این بازدید خبرنگاران با عده‌ای از ساكنین مواجه شدند كه ناامیدانه از خبرنگاران درخواست كمك می‌كردند. این عده كه در گوشه‌ای جمع شده بودند؛ بعد از سوالات خبرنگاران؛ از گرفتاری‌ها و مشكلات مسكن مهر سخت گفتند.
یكی از ساكنان مجتمع مسكن مهر به ایلنا گفت: بیشترین مشكل ما در این مجتمع آب و گاز است. اداره آب و برق اصلا  همكاری نمی‌كند و ما بدون آب مدت 3 ماه است كه در این مجتمع زندگی می‌كنیم.
وی در پاسخ به این سوال كه بدون آب چگونه زندگی می‌كنند، گفت: آب برای خوردن را یا بصورت آب معدنی خریداری می‌كنیم یا با قابلمه و دبه از پمپ بنزین و مغازه‌ها آب دریافت می‌كنیم. برای حمام رفتن هم به خانه ‌فامیل‌ می‌رویم. آنقدر این روند تكرار شده كه دیگر آبرویی برایمان نمانده است.
یكی دیگر از ساكنین به خبرنگار ایلنا گفت: من كه كسی را ندارم، مجبورم در خانه آب را روی گاز پیك نیكی گرم كنم و با آن حمام كنم. چند وقت پیش نیز نزدیك بود دختر دانشجوی بیست ساله‌ام بر اثر بوی گاز پیك نیك خفه شود كه خدا رحم كرد.
در همین حال یكی از دیگر از ساكنان این مجتمع درمورد نبود گاز گفت: گاز این مجتمع قرار بود دوماه پیش وصل شود ولی هنوز هیچ خبری نیست. ما با كپسول گاز یا چراغ‌های نفتی خود را گرم می‌كنیم، درصورتی كه نفت به سختی پیدا می‌شود برای یافتن كپسول گاز هم باید به جاهای مختلف مراجعه كنیم.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: در این مجتمع 427 واحدی 10 خانواده ساكن هستند كه همگی از سر اجبار مجبور به ماندن شده‌اند. هیچكس حاضر به ماندن در این واحدها نیست. البته 20 خانواده دیگر وسایل خود را آورده‌اند كه وقتی دیدند منطقه خالی از هر امكاناتی است؛ اثاث خود را گذاشتند و رفتند.
قاسمی یكی از این ده خانواده ساكن در هشتگرد نیز گفت: از صاحبخانه تقاضا كردم فقط دوماه به ما مهلت بدهد كه شاید مشكلات این مجتمع حل شود ولی صاحبخانه اصرار كرد باید خانه را تخلیه یا قیمت‌ اجاره را بیشتر كنم. ما هم چاره‌ای نداشتیم كه به این مجتمع بدون آب و گاز بیایم.

كسی توجه‌ای به مشكل ما ندارد

وی در پاسخ به ایلنا درمورد پیگیری مشكلات خود گفت: وقتی خانه را به ما تحویل دادند؛ متوجه شدیم نه آب دارد؛ نه گاز و نه برق. برای همین به شركت عمران مراجعه كردیم كه آنها هم برای رفع مشكل آب؛ ما را به اداره آب ارجاع دادند.

این ساكن ناراضی مجتمع مسكن مهر هشتگرد تصریح كرد: رئیس اداره آب و برق استان البرز در ابتدا به ما قول داد كه مشكل ما را حل می‌كند. نامه‌ای هم كتبی نوشت مبنی بر اینكه مشكل بی‌آبی ما بدون داشتن افت فشار حل خواهد شد، ولی با وجود گذشت دوماه از این وعده و همچنین گرفتن كلیه طلب خود از تعاونی، هنوز این وعده محقق نشده است و ما دیگر حتی نتوانستیم كه با این شخص ملاقات كرده و این مشكل مهم خود را حل كنیم.
یكی دیگر از ساكنین این مجتمع در تایید سخنان همسایه خود اظهار داشت: ما بعد از پیگیری‌ و رفت و آمدهای بسیار دیگر نتوانستیم با این شخص (اسم در نزد ایلنا محفوظ است) ملاقات كنیم و در آخر به ما اعلام كردند اصلا چرا وقتی مشكل دارد ساكن مجتمع شدید! در حالی‌كه ما باید بپرسیم وقتی هنوز خانه تكمیل نشده است خانه‌ها را به ما تحویل دادید؟ و باز هم اگر ما مجبور نبودیم در این‌خانه‌ها اقامت نمی‌كردیم.
غمخوار یكی دیگر از ساكنین این مجتمع 427 واحدی مسكن مهرشهر جدید هشتگرد خاطرنشان كرد: اداره‌های آب و گاز استان كاری كردند كه تمام زحمات وزیر راه و شهرسازی و رئیس‌جمهور زیر سوال برود، درحالیكه ما می‌دانیم كه این افراد مقصر هستند. وزیر راه و شهرسازی بخشنامه‌ای صادر كرده تا بدون آب و برق و گاز واحدها تحویل داده نشود ولی مسوولان پروژه مسكن مهر بدون توجه به این امر؛ خانه‌ها را  تحویل داده و مردم را درمعرض فشار مشكلات قرار داده‌اند.
وی درمورد امنیت مجتمع به ایلنا گفت: خانه‌ها مشكلی ندارند، ولی مجتمع خالی است و حیواناتی مانند سگ‌های وحشی در رفت و آمد هستند و بچه‌ها می‌ترسند. با این وجود اگر آب و گاز این مجتمع ها وصل شود، ما در این خانه‌ها زندگی كنیم.
این سخنان درحالی عنوان می‌شود كه وزیر راه‌ و شهرسازی در سخنانی از ساخت مدرسه و مسجد و حتی پارك در این مجتمع‌ها خبر داده بود، حال آنكه مردم هنوز به دنبال رفع مایحتاج اولیه خود هستند.
خبرنگار ایلنا ضمن ارایه این گزارش از وزارت راه و شهرسازی و وزیر محترم درخواست دارد تا در صورت امكان به رفع مشكلات این مردم بپردازد چرا كه این تنها كاری است كه یك رسانه می‌تواند برای این مردم انجام دهد، باشد كه شما هم به وظایف خود عمل كنید.

گزارش: ساره جعفرقلی

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر