کد خبر: 54329 A

استاندار البرز:

روزگاری کرج و شهرهای تابعه استان به عنوان منطقه ای ییلاقی در کنار پایتخت معروف و مشهور بوده اما به واسطه گسترش زندگی صنعتی و شهرنشینی هویت باغشهری کرج هر روز کم رنگ تر از روز گذشته شده است.

استاندار البرز ضمن هشدار به مردم و مسئولان در مراقبت از محیط زیست، از بین بردن فضای سبز را خط قرمز این استان عنوان کرد.

به گزارش ایلنا در کرج اصغر عربیان با بیان این مطلب همزمان با روز ملی درختکاری در مرکز نهالستان کرج گفت: وظیفه آحاد مختلف مردم و مسئولان است تا در حفظ و حراست از فضای سبز که یکی از عناصر حیات است تلاش کنند تا در انتقال این فرهنگ به آیندگان سهیم باشیم.

وی در ادامه در خصوص نام گزاری این روز به عنوان روز درخت کاری افزود: هر چند که این روز در تاریخ ایران اسلامی به عنوان روز درختکاری معرفی شده است اما با توجه به ضرورت و اهمیت آن باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که در طول سال بر اهمیت این روز تاکید شود و هر یک از مردم با کاشت درخت و حفاظت و حراست از فضای سبز از هوایی پاک و سالم بهره مند شوند.

هویت باغشهری البرز باید بازگردانده شود

استاندار البرز در ادامه با تاکید بر اینکه هویت باغشهری؛ باید به استان البرز بازگردانده شود، تصریح کرد: روزگاری کرج و شهرهای تابعه استان به عنوان منطقه ای ییلاقی در کنار پایتخت معروف و مشهور بوده اما به واسطه گسترش زندگی صنعتی و شهرنشینی هویت باغشهری کرج هر روز کم رنگ تر از روز گذشته شده است.

وی یادآور شد: ما مسئول نسل آینده این استان هستیم؛ بنابراین باید با اتخاذ تدابیر مناسب و فرهنگ سازی میان شهروندان دامنه های البرز را سرسبزتر از گذشته به آیندگان تقدیم کنیم تا حیات بشری به واسطه آن تداوم یابد.

البرز به موازات توسعه و پیشرفت باید در حیطه محیط زیست مسئولانه وارد شود

برخورد مسئولانه با محیط زیست به موازات توسعه و پیشرفت استان البرز بخش دیگری از سخنان عربیان بود که به آن پرداخت.

وی در این رابطه خاطر نشان کرد: متاسفانه در دنیای صنعتی امروز حیات بشری مورد هجمه و تهدید قرار گرفته است چنانچه این رویه ادامه یابد در آینده ای نه چندان دور هوای پاک و تازه ای برای تنفس وجود نخواهد داشت.

این مسئول اظهار داشت: برای ایجاد توازن میان حیات بشر و محیط زیست باید به گونه ای رفتار و برنامه ریزی کرد که با رشد و توسعه سرانه های فضای سبز علاوه بر برخورداری مردم از فضایی سالم و بانشاط امکان ادامه حیات را برای نسل های آینده فراهم کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم که با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، حدادپور معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری، مدیران کل دستگاه های استانی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر کرج و جمعی از دانش آموزان در نهالستان کرج برگزار شد، استاندار البرز برای ترویج فرهنگ درختکاری، نهالی که نماد سرسبزی و حیات است، کاشت تا سهمی در این حرکت عظیم داشته باشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر