کد خبر: 6420 A

رئیس شورای اسلامی کار استان البرز:

قانون بازنشستگی پیش از موعد که از آن با عنوان ماده 10 قانون نوسازی صنایع یاد می‌شود در تاریخ 85 به تصویب دولت رسید اما با استناد به عدم وجود منابع مالی از اوایل سال 90 اجرای آن متوقف شد.

ایلنا - کرج: با اجرای این قانون 15 هزار شغل در استان البرز ایجاد می شود و نیروی کاری که توان کاریش تحلیل رفته بازنشسته می شوند.

رئیس شورای اسلامی کار استان البرز در گفت و گو با ایلنا گفت: جامعه کارگری البرز عاجزانه از دولت درخواست اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد را دارد.

علی اصلانی افزود: قانون بازنشستگی پیش از موعد که از آن با عنوان ماده 10 قانون نوسازی صنایع یاد می‌شود در تاریخ 85 به تصویب دولت رسید اما با استناد به عدم وجود منابع مالی از اوایل سال 90 اجرای آن متوقف شد.

وی تصریح کرد: برای بازنشسته شدن مشمولان این قانون دولت باید 50 درصد از حق بیمه پنج سال باقی‌مانده تا بازنشستگی کارگران را پرداخت کند اما با عدم پرداخت سهم دولت بازنشستگی این کارگران به تاخیر می‌افتد.

وی ادامه داد: کارگرانی که بیش از 25 سال از خدمت آن ها می گذرد بسیار خسته و افسرده هستند و اگر دولت این قانون را اجرا کند کارگران با 25 سال سابقه خدمت بازنشسته می شوند و در عوض کارگرانی تازه نفس سر کار می آیند که این امر به اشتغال زایی نیز کمک می کند.

وی اشاره کرد: با اجرای این قانون 15 هزار شغل در استان البرز ایجاد می شود و نیروی کاری که توان کاریش تحلیل رفته بازنشسته می شوند.

وی در پایان گفت: با توجه به این که استان البرز، استانی صنعتی است و شهرک های صنعتی بسیاری آن را احاطه کرده است دولت باید برای بازیابی نیروی کار این استان وارد عمل شود و درخواست عاجزانه نیروی کاری که روحیه بسیار بدی دارند و توانشان به شدت تحلیل رفته است را بازسازی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر