کد خبر: 66756 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان البرز:

موقعیت جغرافیایی استان البرز و قرار گرفتن این استان در مسیر ارتباطی استان های شمالی و غربی کشور موجب ترافیک و تردد بالا در محورهای ارتباطی استان البرز شده است/در فروردین ماه سال جاری 25 میلیون و 501 هزار و 738 تردد از استان البرز ثبت شده است.

ایلنا-البرز: مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان البرز گفت: استان البرز؛ در فروردین ماه سال جاری با تردد بیش از 25 میلیون خودرو از جاده های این استان در جایگاه اول تردد های جاده ای کشور قرار گرفت.

به گزارش ایلنا در کرج محمد جواد عطرچیان، با اعلام این خبر افزود: موقعیت جغرافیایی استان البرز و قرار گرفتن این استان در مسیر ارتباطی استان های شمالی و غربی کشور، همچنین شرایط جغرافیایی استان و همجواری با پایتخت موجب ترافیک و تردد بالا در محورهای ارتباطی استان البرز شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای اخذ شده از تردد شمارهای موجود در جاده های کشور، در فروردین ماه سال جاری 25 میلیون و 501 هزار و 738 تردد از استان البرز ثبت شده است و پس از البرز، استان مازندارن با تردد 24 میلیون و 785 هزار 553 تردد در رتبه دوم و بعد از این استان نیز، استانهای گیلان و تهران با تردد بالغ بر 15 میلیون خودرو قرار گرفته اند.

عطرچیان با اشاره به اینکه، حجم بالای تردد در استان البرز و رتبه اول این استان در تردد ها، در حالی است که سهم این استان از راه های کشور حدود نیم درصد است، افزود: بار ترافیکی سنگینی در طول شبانه روز در محورهای استان برقرار است و نیاز به توجه ملی و استانی مسئولین عالی برای ایجاد ترافیک روان و ایمن در البرز بسیار زیاد است.

وی در خصوص سهم خودروها از تردد های جاده ای استان، گفت: از تردد های ثبت شده دراین استان 8 درصد متعلق به وسایل نقلیه سنگین و 92 درصد متعلق به وسایل نقلیه سبک بوده است.

مدیر کل حمل نقل و پایانه های استان البرز، در پایان با اشاره به بهره برداری آزمایشی از مرکز مدیریت راه های استان البرز در سال گذشته و تاثیر این مرکز بر مدیریت مطلوب ترافیک در استان، ابراز امیدواری کرد با وجود این مرکز و گسترش استفاده از فن آوری های نوین و حمل ونقل هوشمند و همچنین توسعه و گسترش زیر ساخت های لازم بتوان شاهد تردد های ایمن و روان در استان بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر