کد خبر: 67278 A

مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان البرز:

اصحاب رسانه خود را ملزم به رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی بدانند/ مسئولان این رسانه‌ها در کنار تذکر به کاندیداهای موردنظر به عنوان معاونت در جرم متخلف محسوب می‌شوند/ فعالان رسانه‌ای موظفند تا زمان تبلیغات مجاز و قانونی از هرگونه تبلیغ زودهنگام خودداری نمایند.

ایلنا-البرز: مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان البرز با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه خود را ملزم به رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی بدانند، گفت: بیشترین تخلفات انتخاباتی صورت گرفته در سطح استان در حوزه برخی از نشریات محلی، نمایندگی روزنامه‌های کثیرالانتشار استان و سامانه‌های پیامکی صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا در البرز، علی رضوان منش با بیان این مطلب در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان البرز و شهرستان نظرآباد تاکید کرد: رسانه‌های گروهی بویژه نشریات محلی و مسئولان سامانه‌های پیامکی باید توجه داشته باشند که این اقدامات تخلف محسوب شده و از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری می‌شود.

وی افزود: در این راستا مسئولان این رسانه‌ها در کنار تذکر به کاندیداهای موردنظر به عنوان معاونت در جرم متخلف محسوب می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: فعالان رسانه‌ای در هر دو حوزه موظفند تا زمان تبلیغات مجاز و قانونی از هرگونه تبلیغ زودهنگام خودداری نمایند تا فضای انتخاباتی استان سیر قانونی خود را طی کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج با اشاره به اینکه تاکنون سه نشریه محلی تذکر دریافت کرده‌اند، افزود: از اصحاب رسانه انتظار می‌رود با مدیریت صحیح عملکرد خود در کنار گرم کردن تنور انتخابات خود را ملزم به رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی کرده و از نشر هرگونه تبلیغات زودهنگام خودداری به عمل آورند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر