کد خبر: 69504 A

با هدف تعیین میزان نرخ بیکاری استان:

این طرح با هدف برآورد شاخص‌های نیروی کار به صورت فصلی و سالانه در نقاط شهری و روستایی با روش نمونه‌گیری چرخشی اجرا می‌شود.

 ایلنا: سرپرست اداره کل آمار و اطلاعات استانداری البرز گفت: طرح آمارگیری نیروی کار، در  بهار امسال از 21 اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا 3 خرداد در سطح استان البرز به اجرا در می‌آید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرج، علی تیرداد با بیان این مطلب افزود: این طرح با هدف تعیین میزان نرخ بیکاری استان در سال 92 اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: آمار افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخصه‌های مهم توسعه یافتگی جوامع محسوب می‌شود که برای ارزیابی شرایط اقتصادی منطقه‌ای و ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرپرست اداره کل آمار و اطلاعات استانداری البرز تصریح کرد: طرح آمارگیری نیروی کار با هدف برآورد شاخص‌های نیروی کار به صورت فصلی و سالانه در نقاط شهری و روستایی با روش نمونه‌گیری چرخشی اجرا می‌شود.

تیرداد اظهار داشت: از ماه جاری این طرح به طور مستقل در سطح استان با همکاری فرمانداری ها، نیروی نظامی و انتظامی به اجرا در می آید.

این مسئول در پایان از مردم استان درخواست کرد به منظور در اختیار داشتن آمار و اطلاعات دقیق تر با ماموران آمارگیر که دارای کارت شناسایی معتبر هستند، همکاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر