کد خبر: 74730 A

با دستور استاندار البرز:

آمار بالای ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شهرها و روستاهای استان البرز بالاخره باعث شد تا استاندار البرز طی حکمی کمیته ویژه ای را به منظور نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان تشکیل دهد/

ایلنا: استاندار البرز طی حکمی دستور تشکیل کمیته ویژه نظارت برعملکرد دستگاه های اجرایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را صادر کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، اصغر عربیان،‌ در این حکم آورده است: ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شهرها و روستاهای استان؛ لزوم برخورد جدی و قانونی با این پدیده مخاطره انگیز را که به خاطر تبعات غیرقابل جبرانی که به لحاظ نابودی مزارع و باغ ها و ایجاد اثرات مخرب زیست محیطی، عدم استقامت سازه و مقاومت ساختمان ها در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله و تحت الشعاع قرار گرفتن سیمای شهری و... در برداشته؛ بوجود آورده است.

عربیان همچنین انجام بازرسی‌های دوره ای به صورت متناوب از ساخت و سازهای غیرمجاز در کلیه مناطق شهری و روستایی استان، پیگری برخورد جدی با عوامل دخیل جهت کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز، هماهنگ سازی و فعال سازی کلیه دستگاه‌های مرتبط، بررسی و پیشنهاد بسترها و راه کارهای لازم جهت کنترل و به حداقل رساندن ساخت و سازهای غیرمجاز و ارائه گزارش های منظم را از وظایف این کمیته برشمرده است.

همچنین در این خصوص از سوی استاندار البرز، معاون مدیر كل دفتر ارزیابی عملكرد، بازرسی و پاسخگویی به شكایات استانداری، سرپرست دفترهماهنگی امور اقتصادی، معاون امور شهری و روستایی و معاون اداره کل حراست، به عنوان اعضاء کمیته ویژه نظارت برعملکرد دستگاه های اجرایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استان منصوب شدند.

همچنین در این حکم کلیه مدیران کل، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و سایر مسئولین استان ملزم به همکاری و همراهی کامل با اعضای کمیته مذکور گردیده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر