کد خبر: 74760 A

در سال جاری محقق شد؛

امسال بیش از 700 هزار نفر از باغ لاله های روستای گچسر در بخش آسارای استان البرز بازدید كردند/ به فعلیت رساندن توانایی های استان البرز در ارتباط با صنعت گردشگری به تنهایی از عهده یك ارگان و دستگاه خارج است و تحقق این هدف مستلزم همكاری بین بخشی و فرابخشی است.

ایلنا: مدیر كل میراث فرهنگی استان البرز از افزایش 40 درصدی بازدیدكنندگان باغ لاله های گچسر نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از کرج، احد شریفی با اعلام این خبر افزود: امسال بیش از 700 هزار نفر از باغ لاله های روستای گچسر در بخش آسارای استان البرز بازدید كردند.

وی اظهار داشت: افزایش بازدید از این باغ نشان از دوستی و الفت عمیق شهروندان البرزی با طبیعت بكر و نشاط آور این منطقه است.

وی خاطر نشان کرد: استان البرز پتانسیل های زیادی در بخش جاذبه های طبیعی دارد كه متاسفانه آن طور كه باید و شاید به شهروندان این استان و مردم سایر استان های كشور شناسانده نشده است.

مدیر كل میراث فرهنگی استان البرز از جاده چالوس، تپه های رنگین اشتهارد، كاروان سرای شاه عباسی، سد و روستای طالقان به عنوان بخش كوچكی از پتانسیل های این استان در بخش گردشگری نام برد.

این مسئول تاکید کرد: بدون شك تبلیغات مناسب، ساخت برنامه های تلویزیونی و رادیویی و همچنین همكاری نشریات و خبرگزاری ها نقش به سزایی در شناساندن ظرفیت های واقعی این استان در بخش گردشگری دارد.

شریفی ادامه داد: علاوه بر این باید زیر ساخت های لازم برای توسعه این بخش از جمله امكانات لازم جهت پذیرایی و اسكان مسافران نیز در استان فراهم آید.

وی تصریح كرد: بدون شك رونق صنعت صنعت گردشگری عامل مهمی برای درآمدزایی استان به شمار می آید و زمینه جذب سرمایه گذار به استان را نیز فراهم می كند.

وی در پایان گفت: به فعلیت رساندن توانایی های استان البرز در ارتباط با صنعت گردشگری به تنهایی از عهده یك ارگان و دستگاه خارج است و تحقق این هدف مستلزم همكاری بین بخشی و فرابخشی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر