کد خبر: 75886 A

رئیس ستاد انتخابات استان البرز به کاندیداها هشدار داد:

اطلاع رسانی جامع با رعایت مسائل امنیتی و ارزیابی عملکرد شهرستان‌ها به صورت هفتگی ضروری است. روزانه زیر ساخت‌های ارتباطی انتخابات استان البرز باید رصد شود.

ایلنا: رئیس ستاد انتخابات استان البرز، ضمن تأکید بر بستر سازی در خلق حماسه ای پر شور و شعور؛ تشکیل نشست بصیرت افزایی انتخابات در فرمانداری کرج، رصد روزانه از زیر ساخت‌های ارتباطی انتخابات، صدور کارت ویژه نمایندگان فرماندار، اعضای ستاد و خبرنگاران و... را از مصوبات ششمین جلسه ستاد انتخابات استان ذکر کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، ناصر رجبی در  ششمین جلسه ستاد انتخابات که با حضور جمعی از فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات در سالن شهدای البرز استانداری تشکیل شد، ضمن تأکید بر ضرورت فعال‌سازی کمیته اطلاع رسانی در شهرستان‌ها و افزایش شور و نشاط انتخاباتی به تبیین راهبردها، استراتژی و سناریو سازی‌های دشمن در جنگ نرم پرداخت و محتوای برنامه‌های رسانه‌های غرب را در آستانه انتخابات مورد تحلیل و واکاوی قرار داد.

وی در ششمین جلسه ستاد انتخابات استان موضوعاتی را نیز به عنوان مصوبه مطرح کرد که تشکیل نشست ویژه‌ای با موضوع بصیرت افزایی انتخابات در محل فرمانداری شهرستان کرج از جمله نخستین مصوبات آن بود.

ارائه گزارشی از میزان جذب بودجه انتخابات در فرمانداری ها توسط معاونان سیاسی فرمانداری ها به عنوان دومین مصوبه از سوی رئیس ستاد انتخابات استان البرز مطرح شد.

ناصر رجبی همچنین هر گونه استفاده از امکانات شهرداری‌ها و دستگاه های وابسته به دولت له یا علیه کاندیداهای انتخابات را ممنوع اعلام کرد و قابل پیگیری از سوی مراجع ذیربط و فرمانداری ها دانست و این مهم را به عنوان سومین مصوبه در دستور کار ستاد انتخابات استان قرار داد.

این مسئول همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی جامع با رعایت مسائل امنیتی تأکید کرد.

ناصر رجبی در ادامه، برگزاری جلسه توجیهی با کاندیداهای تأیید صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستا را بعد از اعلام اسامی احراز شدگان به عنوان چهارمین مصوبه مطرح کرد و افزود: کاندیداها باید طبق برنامه ای از پیش تدوین شده در محل و زمان مناسبی که کلیه اعضای ستاد انتخابات نیز حضور داشته باشند در نشست اختصاصی مورد توجیه قرار گیرند.

رصد روزانه از زیر ساخت‌های ارتباطی انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان البرز با تأکید بر ضرورت رفع مشکلات زیر ساختی در بخش مخابرات و IT تصرح کرد: کمیتهIT در ستاد انتخابات باید به صورت فعال و روزانه روند کارکرد خطوط ارتباطی را رصد و طی گزارشی به دبیرخانه ستاد گزارش دهد.

وی افزود: گزارش دبیرخانه مذکور نیز می بایست روزانه به مرکز ستاد انتخابات در استان البرز اعلام شود.

ضرورت ارزیابی عملکرد شهرستان‌ها به صورت هفتگی

ناصر رجبی ادامه داد: به جهت بررسی عملکرد و رفع نواقص احتمالی در ستادهای شهرستانی، لازم است تا ارزیابی هفتگی از فعالیت‌های ستادهای انتخابات در شهرستان‌ها صورت گیرد.

وی افزود: برگزاری جلسه نقد و بررسی با حضور روسا و جانشین ستاد انتخابات استان نیز به منظور آسیب شناسی و رفع موانع پیش رو امری ضروری است.

حضور عضوی از هیات بازرسی در جلسات ستاد انتخابات، روند تحویل تعرفه‌های رأی از سوی فرمانداری شهرستان‌ها، تشکیل نشستی با بزرگان اقوام در استان به منظور بصیرت افزایی و حضور حداکثری در انتخابات، اعلام اسامی اعضای کمیته های ستاد انتخابات در استان تا پایان هفته جاری، پوشش تبلیغات محیطی شهرها، فعالیت ستاد انتخابات شهرداری کرج با حضور نماینده کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و فرمانداری کرج از مصوبات ششمین جلسه ستاد انتخابات استان البرز بود.

در این نشست سه ساعته همچنین لزوم ارائه گزارشی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی و مشارکت در فرایند انتخابات، تأمین تجهیزات مورد نیاز در فرمانداری طالقان، استقرار عضوی از اعضای شعبه به عنوان دستیار مسلط به IT، صدور کارت نمایندگان فرماندار،اعضای ستاد و خبرنگاران توسط حراست فرمانداری ها در شهرستانها و استانداری در استان، تقویت کادر حفاظتی، برگزاری نشست های بصیرت افزایی با حضور اقشار مختلف به عنوان دیگر موصوبات این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

ششمین جلسه ستاد انتخابات استان البرز با محوریت ارائه گزارش عملکرد مسئولان ستاد انتخابات در فرمانداری ها، تشریح فعالیت های کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، اعلام میزان آمادگی شهرداری کرج در پشتیبانی انتخابات و تبلیغات محیطی و... ادامه پیدا کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر