کد خبر: 77950 A

معاون برنامه ریزی و اشتغال فرمانداری کرج:

بازرسی تنظیم بازار نظارتی مستمر بر فعالیت اصناف کرج دارد/ذخیره گندم در کرج مطلوب است/اعطای 8 میلیارد تومان تسهیلات در جهت توسعه کشاورزی کرج.

ایلنا: معاون برنامه ریزی، اشتغال و اداری مالی فرمانداری کرج از ذخیره سازی مناسب و مطلوب مایحتاج به ویژه مواد غذایی مورد نیاز مردم برای ماه رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج مصطفی آجرلو معاون برنامه ریزی و اشتغال فرمانداری کرج در خصوص فعالیت های ستاد تنظیم بازار شهرستان کرج از نظارت مستمر و دقیق بازرسان ستاد تنظیم بازار بر عمکلرد و فعالیت اصناف فعال در سطح شهرستان خبر داد گفت: تیم بازرسی ستاد تنظیم بازار هفته ای یک بار در سطح شهر حضور داشته و از عملکرد کسبه در صنوف مختلف بازدید کرده و با موارد تخلف در چارچوب قانون برخورد می کند.

وی بیشترین موارد تخلف را مربوط به کم فروشی و گرانفروشی و عدم درج قیمت کالاها عنوان کرد و گفت: نظارت مستمر و متدوام این ستاد بر عملکرد کسبه موجب می شود موارد تخلف کمتر شده و با چالش های کمتری در حوزه تنظیم بازار مواجه باشیم.

آجرلو در خصوص تنش هایی که در بازار آرد و نان به واسطه سهمیه بندی و صدور حواله برای دریافت آرد در کرج به وجود آمد نیز اظهار داشت: با تمهیدات صورت گرفته خوشبختانه ذخیره خوب و مناسب گندم را در کرج داریم.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد تنش در حوزه آرد و نان باید سرانه مصرف شهرستان را در دست داشته باشیم تا با برنامه ریزی دقیق تصمیمات درستی برای توزیع عادلانه گرفته شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال فرمانداری کرج گفت: وقتی توزیع عادلانه داشته باشیم بی شک آرد از چرخه و شبکه توزیع و مصرف خارج نشده و در اختیار نانواها قرار می گیرد و مردم مشکلی از بابت تهیه نان نخواهند داشت.

آجرلو افزود: بر اساس مصوبات آخرین جلسه آرد و نان شهرستان کرج، مقرر شد اتحادیه نانوایان کرج آمار دقیق از تعداد نانوایی های فعال و غیرفعال و فاقد پروانه را آمایش کند تا براساس نیاز و مصرف و پخت برای توزیع آرد به صورت عادلانه اقدام شود.

وی با اشاره به کشف و ضبط حدود 800 کیسه آرد در کرج که از یکی از استان های کشور وارد شده بوده اظهار داشت: وقتی توزیع عادلانه وجود نداشته باشد آرد از شبکه توزیع خارج می شود.

معاون برنامه ریزی واشتغال فرمانداری کرج همچنین از برگزاری جلسات متعدد در خصوص توزیع نهاده های دامی و سطح زیر کشت گندم و جو شهرستان کرج به منظور بررسی وضعیت این نهاده ها خبر داد و گفت: وضعیت سطح زیرکشت گندم و جوی شهرستان کرج در شرایطی مطلوب است.

آجرلو خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شهرستان کرج سطح زیرکشت گندم 1025.25 وجو 930.25 هکتار است.

وی گفت: همچنین جلسات متعددی در خصوص آبیاری نوین محصولات گلخانه ای و در ارتباط با جلوگیری از آبیاری سیفی جات با آبهای آلوده برگزار شده و تصمیمات موثری نیز در این زمینه اتخاذ شده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال فرمانداری کرج در ادامه اظهار داشت: اقدامات موثری در خصوص تامین و ذخیره مایحتاج مردم به ویژه کالاهای مورد نیاز غذایی شهروندان برای ماه مبارک رمضان صورت گرفته و در حال حاضر هیچ مشکلی از بابت تامین کالاهای اساسی به ویژه مرغ در بازار ماه مبارک رمضان در کرج وجود ندارد.

آجرلو تاکید کرد: با جلسات متعددی که با سازمان صنعت معدن و تجارت برگزار شده کالاهای مورد نیاز به موقع به بازار تزریق می شود تا مردم برای تهیه آنها مشکلی نداشته باشند.

آجرلو همچنین تصریح کرد: در خصوص پروژه های مطرح در حوزه توسعه کشاورزی، در 8 مورد اقدامات لازم صورت گرفته و به تصویب رسیده اند و در این میان 8 میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده و برخی دیگر نیز در بانک های عامل در حال تکمیل پرونده هستند.

وی در ادامه گفت: برای تعدادی پرونده به ارزش 20 میلیارد تومان نیز مصوبه های لازم صورت گرفته شده و در حال حاضر به دنبال جذب افراد متقاضی و سرمایه گذار در بخش کشاورزی هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر