کد خبر: 78110 A

رییس ستاد انتخابات استان البرز:

حدود 7 درصد کاندیداهای ثبت نام شده در شوراهای اسلامی شهر و حدود 5 درصد در روستاها احراز صلاحیت نشدند/16 خرداد آغاز تبلیغات انتخابات شوراهای شهر و روستااست.

ایلنا: رییس ستاد انتخابات استان البرز از اعلام نهایی اسامی احراز صلاحیت شدگان شوراهای اسلامی شهر و روستا طی امروز یکشنبه خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج ناصر رجبی عصر شنبه در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و ستاد انتخابات شهرستان کرج که درمحل فرمانداری شهرستان کرج برگزار شده بود، با اعلام این خبرافزود: با پایان آخرین روز بررسی پرونده های داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز روز یکشنبه 12 خرداد ماه اسامی احراز صلاحیت شدگان داوطلبان ورود به پارلمان شهری و روستایی توسط ستادهای انتخابات در فرمانداری ها اعلام می شود.

وی در ادامه با ارائه آماری از تعداد احراز صلاحیت نشدگان بیان داشت: آمار نهایی فردا یکشنبه اعلام می شود و لیکن طی بررسی های به عمل آمده از سوی هیأت بازرسی و نظارت بر انتخابات، تعداد 120 نفر از داوطلبان رد صلاحیت شده، پس از بررسی مجدد مورد تأیید قرار گرفتند.

این مسئول بیان کرد: از این تعداد 60 نفر مربوط به کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر بوده اند که مجدد مورد تأیید صلاحیت قرار گرفتند.

وی با ارزیابی درصدی از میزان احراز صلاحیت نشدگان در این دوره افزود: حدود 7 درصد کاندیداهای ثبت نام شده در شوراهای اسلامی شهر و حدود 5 درصد در روستاها احراز صلاحیت نشدند.

رییس ستاد انتخابات استان البرز خاطر نشان کرد: با اتمام فرایند احراز صلاحیت داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و اعلام اسامی نهایی نامزدها، فاز دوم فرایند انتخابات محلی شوراها با رقابت تبلیغاتی آغاز می شود.

وی افزود: این فرایند 16 خرداد ماه همزمان با سراسر کشور در استان البرز و شهرستانهای پیرامونی کلید می خورد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه اظهار داشت: در روزهای اخیر تبلیغات محیطی حاوی فرمایشات مقام معظم رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی با تبیین اهمیت انتخابات، شاخص های انتخاب اصلح و..شهر را به صورت سراسری تحت پوشش قرار داده و با نصب بنرهای تبلیغاتی در کنار برگزاری سلسله همایش های بصیرت افزایی رفته رفته تنور انتخابات رو به گرمی و شور و نشاط مضاعف می رود.

رییس ستاد انتخابات استان البرز در ادامه مروری بر مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان نیز داشت و در رابطه با مصوبات این شورا نیز گفت: طرح برگزاری مسابقه پیامکی با موضوع انتخابات، پخش برنامه زنده تلویزیونی از پارک شهید چمران کرج در روز جمعه، اعزام 6 اکیپ خبری به شهرستانها و روستاهای استان جهت مخابره و پوشش خبری برنامه انتخابات، بهره گیری از ظرفیت 320 کانون مساجد، حوزه های علمیه، صنوف و... در استان و تبیین اهمیت انتخابات، برگزاری جشنواره مطبوعات و نشستی با اصحاب رسانه، مسابقه وبلاگ نویسی، صدور بیانیه انتخابات توسط هریک از اقشار جهت دعوت مردم به حضور گسترده در انتخابات از محورهای نشست بود.

وی سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه توسط مسئولان ارشد استانی و خطیبان کشوری طی دو هفته متوالی در 11 نقطه استان، برپایی سلسله نشست های بصیرت افزایی و برگزاری نشستی با قرانیان را نیز از مصوبات نشست با معاونان استانداری برشمرد.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری البرز در ادامه با مرورمعیارهای انتخاب اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری یادآور شد: حفظ عزت و پیشرفت کشور، انطباق شعارها بر مبنای واقعیت به گونه ای که جنبه اجرایی و عملی داشته باشد، تبعیت از قانون، ایستادگی قدرتمندانه در مقابل معاندان، الگو سازی از جمهوری اسلامی برای مسلمانان، متدین، کاری، مقاوم و ارزشی بودن از معیارهایی است که ایشان بر آن تأکید داشته اند.

وی درپایان اظهار امیداوری کرد با برنامه های ستاد انتخابات و تلاش های هیأت های اجرایی شاهد خلق حماسه ای پر شور باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر