کد خبر: 78130 A

رییس ستاد انتخابات استان البرز:

910 کرسی سهم نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستا در البرز/16 شهر و 243 روستا مهیای برگزاری انتخابات/اختصاص 132کرسی نمایندگی پارلمان شهری در استان البرز

ایلنا: رییس ستاد انتخابات استان البرز تعداد کرسی نمایندگان چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در این استان 910کرسی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا در کرج ناصر رجبی با تشریح آخرین وضعیت انتخابات در استان البرزاظهار گفت: چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز با 3 هزار و 409 داوطلب کار خود را آغاز کرد و 3 هزار و 375 نفر به مرحله ثبت نام نهایی رسیدند.

وی با ارائه آماری از سن ثبت نام شدگان در این دوره انتخابات نیز گفت: بر اساس آمار، 33 درصد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز زیر 35 سال سن ثبت نام کرده اند و تنها یک درصد بالای 70 سال سن نام نویسی کرده اند.

رییس ستاد انتخابات استان البرز ادامه داد: بیشترین آمار داوطلبان ورود به پارلمان شهری دارای مدرک تحصیلی لیسانس هستند.

ناصر رجبی با بیان اینکه انتخابات در 16 شهر و 243روستا برگزار می شود، خاطر نشان کرد: کلیه زمینه ها برای برگزاری انتخابات فراهم شده و تعداد یک هزار و 161 شعبه اخذ رأی نیز در 11 بخش استان زیر نظر فرمانداریها پیش بینی شده است.

رییس ستاد انتخابات استان البرز بیان کرد: در مجموع 910کرسی نمایندگی در استان البرز سهم اعضای شورای اسلامی شهر و روستا است که از این رقم 132 کرسی به اعضای شوراهای اسلامی شهرها اختصاص خواهد داشت و مابقی را نیز اعضای شوراهای اسلامی روستا تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه در این دوره انتخابات نسبت به انتخابات دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا با افزایش محسوس ثبت نام داوطلبان مواجه هستیم، افزود: پیش بینی می شد با اضافه شدن مدرک تحصیلی، ثبت نام داوطلبان شوراهای روستا با کاهش مواجه باشد اما در نهایت به ازای هر کرسی بیش از 3 نفر ثبت نام نهایی داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر