کد خبر: 80318 A

رئیس ستاد انتخابات استان البرز خبر داد:

کمیته امحاء شهرستان کرج بالغ بر 4 کامیون تبلیغات غیر مجاز را جمع آوری کرده است اما حجم تبلیغات بسیار بالا است و نظارت ویژه ای را می طلبد/ثبت تخلفات تبلیغاتی در پرونده های نامزدها/حفاری ها تاپایان انتخابات تعطیل است/شعبه های سیار انتخابات در زندانها پیش بینی شود

ایلنا: رئیس ستاد انتخابات استان البرز از استقرار تیم ستادی انتخابات از روز پنجشنبه در ستاد انتخاباتی استان و فرمانداری ها تاپایان برگزاری انتخابات خبرداد.

به گزارش ایلنا در کرج ناصر رجبی در هشتمین جلسه ستاد انتخابات استان که در سالن شهدای البرز با حضور اعضا برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با شمارش معکوس آغاز فرایند انتخابات و اوج گیری تبلیغات نامزدها کلیه اقدامات امنیتی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: به ویژه از روز پنجشنبه، ستاد امنیت انتخابات در مرکز استانداری و فرمانداری ها به همین منظور مستقر می شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات در استان و شهرستانهای تابعه باید با برنامه ریزی جامع تمهیدات لازم را مهیا سازد.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز بیان کرد: به ویژه با پایان یافتن فرصت قانونی تبلیغات که تا روز پنجشنبه خواهد بود هر گونه تخلف انتخاباتی بعد از این زمان باید توسط مراجع ذیربط رصد و برخورد قانونی صورت پذیرد.

وی افزود: وضعیت امنیتی انتخابات در استان البرز مطلوب است.

ناصر رجبی در ادامه با بیان اینکه برخی نامزدها در تبلیغات اخیر خود پا را فراتر از چهارچوب های قانونی قرار داده اند، تأکید کرد: نصب بنرهای تبلیغاتی فقط در محل ستادهای مشخص شده مجاز است.

وی در ادامه با بیان اینکه فرایند تبلیغات برخی نامزدها از چهارچوب ضوابط و دستور العمل قانون انتخابات خارج شده است، تصریح کرد: شور و نشاط انتخاباتی نیز حدود مشخصی دارد و اینگونه نیست که نامزدها بر اساس سلایق خود بدون توجه به موازین قانونی شهر را از تبلیغات غیر مجاز مملو و چهره شهر را نازیبا نمایند.

وی افزود: اخیراً شاهد هستیم تبلیغات کاندیداها از تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز بالا رفته است، هشدار داد: هر گونه تبلیغ به صورت قانونی و در محل های تعیین شده صورت بگیرد در غیر این صورت خلاف قانون بوده و جرم محسوب می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز تأکید کرد: البته از روز گذشته کمیته امحاء شهرستان کرج بالغ بر 4 کامیون تبلیغات غیر مجاز را جمع آوری کرده است اما حجم تبلیغات بسیار بالا است و نظارت ویژه ای را می طلبد.

رجبی خاطر نشان شد: تبلیغات غیر قانونی نامزدها در حال رصد و مستند سازی است و در شعبه ای که به این منظور در دستگاه قضا درنظر گرفته شده رسیدگی می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز عنوان کرد: در ساعات اولیه آغاز تبلیغات انتخابات برخی از کاندیداها حتی تبلیغات خود را تا تیزر های تلویزیون های شهری هم به پیش برده بودند که با تذکر به موقع ستاد انتخابات شهرستان این مورد نیز اصلاح شد.

وی افزد: این موضوع حق سایر نامزدها را ضایع می کرد و با اصل عدالت محوری انتخابات در تناقض و مغایرت است.

ناصر رجبی تصریح کرد: در این راستا کلیه ستادها و کمیته های امحاء باید فعال شده و با اوج گیری تبلیغات کاندیداها در روزهای باقیمانده نظارت کافی در این حوزه خواهند داشت.

حفاری ها تاپایان انتخابات تعطیل است

ناصر رجبی در ادامه خاطر نشان کرد: همانگونه که پیش تر نیز اعلام شده بود هر گونه حفاری در ایام انتخابات ممنوع است، اما شاهد آن هستیم که حفاری ها به ویژه از سوی شرکت مترو هنوز وجود دارد.

وی تأکیدکرد: از فرمانداری ها انتظار می رود که به منظور توقف هر گونه عملیات حفاری به دستگاه های ذیربط تذکر دهند، ضمن اینکه جانشین مدیرعامل مترو را جهت ادای توضیحات و توجیه به استانداری دعوت نماید.

شعبه های سیار انتخابات در زندانها پیش بینی شود

رئیس ستاد انتخابات استان البرز در بخش دیگری به وجود تعداد زندانهای استان اشاره کرد کرد و گفت: از آنجا که جمعیت قابل توجهی در زندانهای این استان هستند؛ لذا باید هماهنگی های لازم برای پیش بینی شعب سیار با هماهنگی هیأت های اجرایی ونظارت انتخابات انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز در پایان بر لزوم صرفه جویی مالی درفرایندهای انتخابات تأکید کرد و گفت: بودجه انتخابات از دو بخش اعتبارات کل کشور و استانی تأمین می شود اما مجریان برگزاری انتخابات هم تا جایی که امکان دارد باید از هر گونه اسراف مالی خودداری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر