کد خبر: 8512 A

مدیر کل اداره جهاد کشاورزی استان البرز:

از میان طرحهای کشاورزی 149 طرح کشاورزی با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند و از این میان 41 طرح از بانک عودت داده شده است.

ایلنا - کرج: خالص طرحهای کشاورزی معرفی شده با اعتبار بالغ بر 51 میلیارد تومان به بانکها معرفی شده است که از این تعداد 64 طرح در حال بررسی، 44 طرح مصوب و 34 طرح با اعتبار بالغ بر دو میلیارد و 246 میلیون تومان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر کل اداره جهادکشاورزی استان البرز صبح سه‌شنبه در جلسه ستاداجرایی بخش توسعه کشاورزی استان البرز در فرمانداری کرج، گفت: از بین طرحهای پیشنهادی با محوریت کشاورزی تاکنون 159 طرح به سازمان جهاد کشاورزی معرفی شده است که از میان آن 29 طرح حقوقی و 130 طرح حقیقی است.

منصور خاکی ادامه داد: در این راستا دو هزار و 176 شغل ایجاد شده و اعتبار تسهیلات بانکی برای طرح های کشاورزی بالغ بر 81 میلیون 437 هزار تومان در نظر گرفته شده است که از این تعداد 86 طرح به عنوان طرح نیمه تمام و 73 طرح به عنوان طرح جدید به بانکها معرفی شده است.

خاکی اشاره کرد: از میان طرحهای کشاورزی 149 طرح کشاورزی با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان به بانکها معرفی شدند و از این میان 41 طرح از بانک عودت داده شده است.

وی ادامه داد: خالص طرحهای کشاورزی معرفی شده با اعتبار بالغ بر 51 میلیارد تومان به بانکها معرفی شده است که از این تعداد 64 طرح در حال بررسی، 44 طرح مصوب و 34 طرح با اعتبار بالغ بر دو میلیارد و 246 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی، افزود: طی مصوبات موافقت شده 10 درصد اعتبارات استان به ستاد توسعه کشاورزی تعلق گرفته است که پیگیری این امر به عهده دبیرخانه مرکزی است و اعتبارات لازمه در بانکهای شهرستانها توزیع شده است در این میان 66 هزار میلیارد از مبلغ کل اعتبارات تخصیص یافته به صندوق توسعه ملی و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی تعلق می‌گیرد.

خاکی تصریح کرد: در راستای حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی تفاهمنامه‌ای اعلام و کمیته فنی متشکل از مدیران اداره آب، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده است که از جهت امکان تامین آب اراضی را پلاک به پلاک مورد بررسی و گزارش قرار می‌دهند.

خاکی در پایان از ثبت نام هزار و 778 کشاورز در سامانه سازمان جهاد کشاورزی خبر داد که از این تعداد 9 تعاونی کشاورزی به ثبت رسیده‌اند، 45 تعاونی کشاورزی در حال ثبت هستند و 60 تعاونی کشاورزی تقاضای استقلال عمل را ارائه دادند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر