کد خبر: 87178 A

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز:

در جمهوری اسلامی ایران علوم اجتماعی، سیاسی و روانشناسی باید صبغه‌ای اسلامی و قرآنی داشته باشند این در حالی است كه این علوم منبع و رنگ و بوی غربی دارند.

ایلنا: مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز، اسلامی شدن دانشگاه‌ها را نیازمند تحول بنیادین در علوم انسانی دانست و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران علوم انسانی باید صبغه‌ای اسلامی و قرآنی داشته باشند اما در حال حاضر این علوم منبع و رنگ و بوی غربی دارند.

به گزارش ایلنا در کرج حجت الاسلام سید عباس مسعودی، در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور کرج با اشاره به لزوم اسلامی شدن دانشگاه‌ها بر عمل حساب شده ‌تر نظام آموزشی در راستای تحقق این هدف مهم تأکید کرد.

وی ادامه داد: دانشجویان بیش از آنکه با امام پنجم، باقر العلوم (ع) آشنا باشند با نظریه‌های فروید آشنا هستند در همین راستا ایجاد تحولی بنیادین تنها راهکار حاکم کردن اندیشه‌های اسلام در دانشگاه‌های کشور است.

وی اسلامی شدن دانشگاه‌ها را نیازمند تحول بنیادین در علوم انسانی دانست و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران علوم اجتماعی، سیاسی و روان‌شناسی باید صبغه‌ای اسلامی و قرآنی داشته باشند این درحالی است که این علوم منبع و رنگ و بوی غربی دارند.

مسعودی، با بیان اینکه تحول در علوم انسانی بیش از دیگر علوم ضرورت دارد، افزود: پیامبر اکرم (ص)، امام علی (ع) و همچنین امام رضا (ع) حکومت تشکیل دادند این در حالی است که دانشجویان علوم سیاسی به جای آشنایی با الگوی حکومت اسلامی تنها با الگوی حکومتی غرب آشنا می‌شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز اسلامی شدن دانشگاه‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر