کد خبر: 87550 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز:

طرح مذکور با توجه به احکام مطرح شده در این ابلاغ از سوی شهرداری‌ها لازم الاجرا است.

ایلنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از ابلاغ طرح راهبردی ساختاری (جامع) شهرهای چهارباغ و کوهسار خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج کاوه حدادپور در با اعلام این خبر افزود: موضوع اعلام تصویب طرح راهبردی ساختاری شهرهای چهارباغ و کوهسار در جلسهٔ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران هیئت وزیران ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور با توجه به احکام مطرح شده در این ابلاغ از سوی شهرداری‌ها لازم الاجرا است، خاطر نشان کرد: بر این اساس ضروری است در کلیه پروانه‌های ساختمانی، عدم خلاف یا پایانکار صادره توسط شهرداری‌های چهارباغ و کوهسار و در تائید نقشه‌های تفکیکی، ضوابط و مقررات تفکیک زمین و احداث ساختمان و شهرسازی و کاربردی پیش بینی شده و در نقشه نحوه استفاده از زمین، با استناد به طرح تفصیلی تهیه شده بر اساس طرح جامع، لحاظ شود.

معاون امور عمرانی استانداری البرز گفت: بر اساس ماده ۷ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شهرداری‌ها مکلف به اجرای مصوبات شورای مذکور هستند.

وی تصریح کرد: متعاقب ابلاغ این طرح و در اجرای ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که طی آن مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی به وزارت راه و شهرسازی محول شده است، اداره کل راه و شهرسازی استان باید نسبت به حسن اجرای طرح جامع مورد بحث نظارت داشته باشد.

این مسئول در پایان گفت: پس از ابلاغ تقسیمات سیاسی کشور در خصوص مرز تقسیماتی بخش مرکزی و چهارباغ، شهرستان ساوجبلاغ حد فاصل اتوبان تا راه آهن، متعاقبا نقشه حریم شهر چهارباغ توسط وزارت کشور ابلاغ می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر