کد خبر: 88524 A

اعزام روحانیون و مبلغین به روستاها توسط سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین چاپ و توزیع کتب مذهبی توسط ادارات کل ورزش و جوانان و فرهنگ ارشاد اسلامی استان در سطح مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری روستاها صورت پذیرد.

ایلنا: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری البرز بر لزوم انسجام و هماهنگی میان دستگاه‌های فرهنگی استان در راستای اعتلا و تقویت برنامه‌های فرهنگی در روستا تاکید و بر آمادگی کامل دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این مراسم در روستا‌ها و سطح بخش خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج آرش بهادری با بیان این مطلب افزود: هر کدام از دستگاه‌های متولی برنامه‌های خود را ارائه تا به بهترین نحو برنامه‌های فرهنگی در این ایام در روستا‌ها اجرایی شود.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌ها در ادامه تصریح کرد: در راستای هماهنگی قبلی، اعزام روحانیون و مبلغین به روستا‌ها اعم از روحانیون جهادی و طرح هجرت توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام گیرد و همچنین محیط مساجد جهت برگزاری مراسم‌های این ماه از جمله لیالی قدر و میلاد دومین اختر آسمان ولایت حضرت امام حسن مجتبی (ع) آماده سازی لازم صورت گیرد.

بهادری تاکید کرد: چاپ و توزیع کتاب مذهبی توسط ادارات کل ورزش و جوانان و فرهنگ ارشاد اسلامی استان در سطح مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری روستا‌ها صورت پذیرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری البرز در ادامه افزود: محافل انس با قرآن و نهج البلاغه توسط فرهنگ ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان در سطح روستا‌ها صورت پذیرفته و نمایشگاه‌های کتب مذهبی و همچنین اهدای قران و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب کانون‌ها و مساجد توسط دستگاه‌های مورد اشاره صورت پذیرفته و بخشداران با همکاری اداره کل ورزش و جوانان نسبت به برگزاری جام رمضان در روستاهای بخش اقدام نمایند.

وی گفت: در این راستا دهیاران و شوراهای بخش موظف شدند در اجرای هر چه بهتر این برنامه‌ها ‌‌نهایت همکاری لازم را به عمل آورده و در پایان نسبت به تهیه گزارش مصور و مبسوط از اقدامات انجام شده در این ایام و ارسال به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اقدام نمایند.

بهادری در پایان افزود: قاریان بین المللی نیز در محافل انس با قرآن حضور خواهند داشت و مراسم‌های متنوعی در این راستا تدارک دیده شده است.

گفتنی است شورای فرهنگی روستایی استان توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، با حضور اعضاء از جمله نمایندگان سازمان‌های تبلیغات اسلامی استان، ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های استان و اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل شد.

شورای فرهنگی روستایی استان البرز برنامه های ویزه ماه رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر