کد خبر: 91895 A

مدیرکل امور اقتصادی و بین الملل استانداری البرز:

استان البرز در خرید گندم از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست/ در تولید و عرضه نان با کیفیت موفق عمل نشده است/ تنور نانوایی ها آنچنان که می بایست برای تولید نان با کیفیت داغ نیست.

ایلنا: مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری البرز بر ضرورت ذخیره سازی گندم در استان تأکید کرد و گفت: تأمین گندم به میزان کافی در استان، توزیع مناسب آرد نانوایی‌ها و نظارت بر واحدهای تولیدی، عرضه نان باکیفیت را از اولویت‌های دفتر امور اقتصادی استان است.

به گزارش ایلنا در کرج حسین بغدادی با بیان این مطلب در کارگروه «آرد و نان» استان، ذخیره آرد و تولید نان با کیفیت را یکی از ضرورت‌های اساسی این کارگروه در دفتر امور اقتصادی استان دانست و اظهار داشت: کیفیت پایین آرد و افزایش بالای قیمت نان تولیدی که بعضاً از پخت مطلوبی نیز برخوردار نیست از مشکلات عمده‌ای به شمار می‌رود که با مدیریت صحیح می‌توان آن را بهبود بخشید.

وی با بیان اینکه در خرید گندم از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستیم، تأکید کرد: به منظور رفع موانع موجود باید به سمت مدیریت خرید و ذخیره سازی گندم مرغوب و به صورت استانی و مستقل حرکت کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری البرز افزود: البته در بحث توزیع آرد مشکلی وجود ندارد و بیشتر دغدغه‌ها از فعالیت واحدهای نانوایی بدون مجوز و پروانه کار است که به نوعی فرایند تولید نان با کیفیت را تحت شعاع قرار می‌دهند.

وی افزود: در این راستا با الزامی که برای نانوایی‌ها جهت اخذ پروانه فعالیت تا پایان شهریور ماه سال جاری تعیین شده است می‌توان بخشی از فعالیت‌های نابسامان صنعت نان را مدیریت کرد.

بغدادی در ادامه با بیان اینکه تا کنون در تولید و عرضه نان با کیفیت نیز موفق عمل نشده است، تصریح کرد: کیفیت پایین آرد، دستمزد نانوایان و وزن کم در چانه گذاری خمیر نان و... همانند چرخه‌ای به هم پیوسته بهانه‌هایی غیر قابل قبول است که موجب شده تا تنور نانوایی‌ها آنچنان که می‌بایست برای تولید نان با کیفیت داغ نباشد.

نظارت کنترل آرد در شهرستان‌ها از سوی فرمانداران، رونق پخت نان صنعتی که ضایعات کمتری را در بر دارد، افزایش بیش از ۳۰۰ کیسه سهمیه آرد از سوی اتحادیه‌ها برای واحدهای کار دو پخت نیز از مواردی بود که این مسئول برآن اشاره داشت.

همچنین مدیریت بر خرید گندم و غله، ذخیره سازی و توزیع مناسب آرد در کنار تولید نان با کیفیت، لزوم فرهنگ سازی برای گنجاندن آرد سبوس دار در برنامه غذایی، رفع مشکل پول خورد در نانوایی‌ها، نظارت بیشتر مرکز بهداشت بر سلامت نان تولیدی در واحد‌ها، ضرورت حذف جوش شیرین از نان‌ها، تأکید بر آموزش نانوایان و... از دیگر محورهای کارگروه «آرد و نان» استان بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۹ کارخانه در سطح استان البرز جهت تولید آرد فعال است و ۵۰ هزار تن آرد استان تهران نیز در البرز تولید و تأمین می‌شود.

کارگروه «آرد و نان» استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر