کد خبر: 93819 A

در نامه ای خطاب به شهروندان این استان:

مردم استان البرز در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر یک صدا مظلومیت فلسطین را در گوش جهانیان فریاد زدند تا غریو رعدآسای آن بر سر اسرائیل غاصب فرو ریزد.

ایلنا: استاندار البرز از حضور پرشور و شعور مردم استان البرز و شهرستان‌های استان در راهپیمایی روز قدس قدردانی به عمل آورد.

به گزارش ایلنا در کرج اصغر عربیان در متن نامه تشکر خود آورده است: «اِن اَحسنتم اَحسنتُم لِاَنفسکُم و اِن اَسَاتُم فَلَ‌ها فَاِذا جاءَ وَعدُ الاخِرَة لِیَسؤا وُجوهَکُم وَ لِیَدخُلوا المَسجِدَ کَما دَخلوهُ اَوّلَ مَرَّة و لِیُتَبّروا ما عَلَوا تَتبیراً» (قرآن کریم آیه ۷ سوره اسراء) پیروزی مسلمانان بر اشغال‌گران است که با داخل شدن مسلمانان درمسجد الاقصی تحقق می‌یابد.

صبح جمعه ۱۱ مردادماه در استان البرز روزی خاص بود، روزی که مردم فهیم و بیدار دل البرزی همگام با نواخته شدن طنین آغاز روز جهانی قدس همگام با ایران اسلامی، یکپارچه به پا خواستند و یکدل و یکصدا با بانگ تکبیر و تهلیل و تسبیح و با فریادهای خروشندهٔ «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» مهر سکوت را بر لبان سیاستمداران در فضای بین‌المللی نشاندند و طنین رهایی و آزادی مظلومان ومستضعفان را به صدا درآوردند.

آری مردم استان البرز در راهپیمایی روزجهانی قدس بار دیگر یک صدا مظلومیت فلسطین را در گوش جهانیان فریاد زدند تا غریو رعد آسای آن بر سر اسرائیل غاصب فرو ریزد.

صبح دیروز تمام مسیر‌ها در البرز به معیادگاه مصلی کرج منتهی می‌شد، قدم به قدم سراسر صحنه‌هایی از شور و عشق بود که در قاب تصاویر به ثبت می‌رسید، همچون جوانه‌هایی که از خاک سربرمی آورند تا در نسیمی روح افزا صبای آزادی را برای سرزمین زیتون، قدس شریف به ارمغان آورند.

در این روز خشم و انزجار ملت همچون طوفانی رعدآسا لانه‌های سست و عنکبوتی اسرائیل غاصب را نشانه گرفت تا بار دیگر از خروش ایمان ملت، تمامی تارهای تنیده شده پاره شوند.

بی‌گمان آن روز نزدیک است که بیرق سرزمین اسلامی قدس بر فراز مسجد الاقصی برافراشته شود و ملت مظلوم و آواره فلسطین به خانه خود باز گردند.

گام‌های استوار مردم استان البرز و ساکنان ایران کوچک در راهپیمایی ضد صهیونیستی روز جهانی قدس تا آنجا ستودنی بود که زبان از بیان و قلم از نگارش این حماسه پر شور قاصر است.

مردم استان البرز همواره در رویدادهای سیاسی کشور دوشا دوش ملت ایران در صحنه حاضر بوده‌اند و امروز نیز همانند سال‌های گذشته راهپیمایی باشکوهی را در دفتر افتخارات استان البرز به ثبت رساندند.

بی‌شک پاسخگویی به ندای بنیانگذار انقلاب در عرصه بین المللی نیز تأثیرات شگرف خود را برجا خواهد گذاشت و رژیم منفور صهیونستی را بار دیگر به انزوای خود فرو خواهد برد.

در این راستا حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، علما و روحانیون، دانشجویان و دانش آموزان، اساتید و فرهنگیان، آحاد ملت، اصناف، اصحاب رسانه، صدا و سیما و... را در راهپیمایی روز جهانی قدس ارج می‌نهیم و آزادی قدس شریف را از خداوند منان خواستاریم.

استاندار البرز روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر