کد خبر: 95488 A

استاندار البرز در جمع نمازگزاران شهرستان فردیس:

شهرستان شدن فردیس مطالبه به حقی بود/ ساختمان فرمانداری شهرستان فردیس در آینده نزدیک افتتاح می شود/ اولین ثمره شهرستان شدن فردیس ارتقاء شاخص های مختلف توسعه ای در این شهر خواهد بود.

ایلنا: به‌‌ همان میزان که تأسیس استان البرز و تبدیل شدن شهرستان کرج به مرکزیت استان آرزویی دیرینه برای مردم این سرزمین بود، ارتقاء ساختاری فردیس به شهرستان فردیس نیز مطالبه‌ای بزرگ و به حق مردم بود.

به گزارش ایلنا در فردیس استاندار البرز با بیان این مطلب در حضور نمازگزاران فردیسی در سخنرانی پیش از اقامه نماز عید فطر این شهرستان افزود: اولین ثمره استانی شدن البرز، ارتقاء تمامی شاخص‌ها برای یک زندگی مطلوب با ایجاد سرانه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و... بود، که امیدواریم با ارتقاء ساختاری فردیس به شهرستان، شاهد تغییرات محسوسی در زندگی مردم این منطقه باشیم.

اصغر عربیان در ادامه گفت: ضمن آنکه برای نظرات مخالف کار‌شناسان احترام زیادی قائلم؛ باید اعلام کنم که اولین ثمره شهرستان شدن فردیس ارتقاء شاخص‌های مختلف توسعه‌ای در این شهر خواهد بود.

وی تأکید کرد: با شهرستان شدن فردیس تمامی زیر ساخت‌ها، شاخص‌های امنیتی، اجتماعی، درمانی و.... در این شهرستان که حتی از برخی استان‌های کشور نیز بزرگ‌تر است، باید ارتقاء پیدا کند.

عربیان با طرح این سؤال که مگر فردیس استحقاق شهرستان شدن را نداشت؟ داشتن هویت منسجم شهرستانی را یکی از مهم‌ترین ثمرات این اتفاق برشمرد و ادامه داد: شهرستان شدن فردیس مطالبه به حقی بود و این ویژگی را برای مردم این منطقه خواهد داشت که یک هویت منسجم شهرستانی پیدا کنند.

استاندار البرز در جمع مردم شهرستان فردیس خاطر نشان کرد: امیدوارم در همین هفته آتی بتوانیم ساختمان مناسبی را برای فرمانداری شهرستان قطعی کرده و رسماً افتتاح کنیم و به دنبال آن نیز در آینده نزدیک بخشداری و ادارات شهرستانی تشکیل خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به جمعیت شهرستان فردیس که از برخی استان‌های کشور نیز بیشتر است، بیان کرد: قطعاً تشکیلات جدید فردیس با شاخص‌های قبل متفاوت خواهد بود و این نوید وظیفه مسئولان را نیز سنگین‌تر از گذشته می‌سازد تا در قبال وحدت و خدمت رسانی مردم این شهر آنگونه که در شأن آن‌ها است انجام وظیفه نموده و خدمت رسانی کنند.

استاندار البرز در ادامه ضرورت تطابق جمعیت با امکانات مورد نیاز شهری را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: ساختار و مدیریت فضای شهری در فردیس متناسب با این شهر و جمعیت فعلی آن نیست و باید تلاش‌های بیشتری برای ایجاد امکانات و بسترهای خدماتی متناسب شهری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت علاوه بر یک فرصت چالش‌هایی را نیز به دنبال خواهد داشت، یادآور شد: در هر شهری متناسب با جمعیت به امکانات و سرانه‌های خدماتی نیازمند هستیم و نقاط مختلفی از شهر کرج نیز دچار این خلاء هستند، ایجاد زیرساخت‌ها و سرانه‌های متناسب شهری در فردیس ضرورتی غیر قابل انکار است و یکایک مسئولان در ایجاد این امکانات موظف به ادای تکلیف هستند.

عربیان تصریح کرد: بخشی از مسئولیت مسئولان آن است که جلوی انحرافات شهری را از قبیل ساخت و سازهای غیر مجاز و... بگیرند تا با ایجاد سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، تفریحی، و.... شاهد تناسب بین جمعیت و امکانات مورد نیاز در این شهرستان باشیم.

وی افزود: در مسیر سازندگی شهرستان فردیس قطعاً هدلی وهمراهی مردم با مسولان ضروریست بی‌توجهی به برنامه‌ها تعرض به حقوق همه افراد است.

استاندار البرز بر لزوم حساسیت، احساس مسولیت و اطلاع رسانی به هنگام نیز تأکید کرد و گفت: خبر رسانی به موقع و پیگیری مطالبات مردم از مسئولان شهری، شورا‌ها و استان مهم‌ترین رویکردی است که باید دنبال شود.

غافل نشدن از آسیب‌ها و صدمات به منظور پیشگیری و در نتیجه ضرورت ترویج امر به معروف و نهی از منکر از سوی روحانیت معظم و امام جمعه فردیس و تبیین هر چه بیشتر این امر مهم، از دیگر تأکیدات استاندار البرز در جمع نمازگزاران این شهرستان بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر