کد خبر: 98858 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز خبر داد:

عدم مراجعه و پیگیری موضوع از سوی واحدهای فاقد پروانه، امکان قانونی لازم برای تعطیلی آنها را فرآهم می‌آورد و قطع یقین در اجرای قانون کمترین اغماض را اعمال خواهیم کرد./ نصب نرخ نامه در واحدهای صنفی کاملا اجباری است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز یکی از دغدغه‌های سازمان را واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در استان دانست و ابتدای مهر ماه جاری را زمان آغاز طرح برخورد با متخلفان این مبحث اعلام کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، مسیح رجبی در سومین جلسه کمسیون نظارت بر سازمان صنفی استان البرز اظهار داشت: در مرحله نخست این طرح، شناسایی کامل واحدهای متخلف در دستور کار خواهد بود و در مهلت قانونی پیرو مراجعه افراد به اتحادیه‌های مرتبط به واحد صنفی ایشان، پروانه کسب موقت یکساله اعطا خواهد شد.

وی افزود: عدم مراجعه و پیگیری موضوع از سوی واحدهای فاقد پروانه، امکان قانونی لازم برای تعطیلی آن‌ها را فرآهم می‌آورد و قطع یقین در اجرای قانون کمترین اغماض را اعمال خواهیم کرد.

رجبی ادامه فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب را مخل بازار و در عمل بانی بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در نظام توزیع و عرضه کالا در میان شهروندان دانست و گفت: افزایش تعداد واحدهای صنفی مجوز دار حتی بر نوع کارکرد نظارت و بازرسی در سطح بازار نیز موثر است و قطعا این موضوع از اهداف عالیه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در راستای تامین حداکثری حقوق شهروندان البرزی است.

رئیس سازمان صنعت و تجارت البرز در ادامه بیان داشت: تمام صنوف خدماتی دارای نرخ‌نامه مصوب از کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی استان، ملزم به نصب نرخ‌نامه در واحد صنفی خود هستند و در غیر این صورت مرتکب تخلف عدم درج قیمت شده و با آن‌ها برخورد خواهد شد.

رجبی افزود: رعایت همزمانی در اعمال تغییرات بر نرخ نامه‌ها باید در دستور کار کمسیون نظارت استان باشد تا مانع ایجاد جو روانی در تغییرات مکرر ر قیمت خدمات و اقلام کالایی شود.

وی یادآور شد: شهروندان البرزی نیز لازم است در پیگیری حقوق خود مصر بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف خارج از ضوابط قانونی اعمال شده در اعلام نرخ خدمات، نظارت و بازرسی سازمان را از طریق تلفن گویای ۱۲۴ آگاه نمایند تا اقدام مقتضی در این خصوص صورت پذیرد.

مسیح رجبی صنعت، معدن و تجارت استان البرز فعالیت واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر