کد خبر: 99503 A

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز:

اجرای طرح كاداستر اراضی ملی و دولتی با استفاده از آخرین فن آوری‌های روز دنیا، از طرح‌های اولویت‌دار سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری‌ست.

ایلنا: معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، بر لزوم حفاظت مطلوب از منابع طبیعی با استفاده از توان سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی، جلب مشارکت مردمی، فرهنگ سازی و اعتماد سازی اقشار جامعه با رعایت حقوق متقابل دولت و مردم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، محمد تقی عمو‌زاده، در جلسه شورای هماهنگی این اداره، با اشاره به ضرورت مدیریت جامع مالکیت، اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی با استفاده از آخرین فن آوری‌های روز دنیا را از طرح‌های، اولویت‌دار سازمان بر شمرد و افزود: ورود اطلاعات طبقه‌بندی شده بخش حفاظت و امور اراضی استان البرز، در سامانه بانک زمین سازمان، در فاز اول ورود اطلاعات بانک مزبور به این سامانه قرار دارد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان با اشاره به تصویب آیین نامه اجرایی بند «ب» ماده ۱۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در اولین جلسه هیات دولت، اطلاع رسانی، ضرورت ارایه طرح ارزیابی زیست محیطی و اخذ خسارات وارده به عرصه‌های منابع طبیعی بر اساس دستورالعمل‌های اداری در اجرای طرح‌های عمومی، عمرانی و توسعه‌ای را به دستگاه‌های استانی یاد آور شد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت برون سپاری امور اجرایی، الکترونیکی کردن فرایند‌ها را حائز اهمیت دانست و بر نظام جامع مالکیت اراضی مبتنی بر رعایت حقوق متقابل دولت و مردم با اطمینان سازی عمومی و اعتمادسازی تأکید کرد.

محمد تقی عموزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر